100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Transparan  (Okunma sayısı 2236 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alexis
  • Mega Malt Fan
  • *
  • personal message
  • Popülerlik: 0
Transparan
« : 15 Temmuz 2007, 15:27:52 »
0
ransparan, eski arkadaşlar Gökhan, Emre ve Onur tarafından 2004'te kuruldu. İlk zamanlarda davulda Emre Girik ve aynı yıl içerisinde vokalde Erhan Demir'in gruba katılımıyla Kemancı, Bronx, Shaft gibi birçok mekanda sahne aldılar.

2005'in sonbaharında ise grup artık bestelerini kaydetme ve kendi şarkılarıyla yola devam etmek için beste çalışmalarına ağırlık verdi. Beste çalışmalarında çıkan anlaşmazlıklardan dolayı grupta revizyona gidildi. Davulda Çağan Tepiltepe ve vokalde ise Berkem Bilgin'in gruba dahil olmasıyla grup nihai kadrosunu oluşturdu.

Transparan, 2006 yazı ve sonbaharında çeşitli aralıklarla Shaft Blues & Jazz Club'ta program yaptı. Ayrıca bu süre içerisinde çeşitli mekanlar ile üniversite konserlerinde sahne aldı. Grup şu anda yeni ve eski bestelerini düzenlemektedir.

Grup, 2007 Şubat'ında ise "Nerede Kaybettim Seni" adlı parçasına klip çekti.
FARKLI OLMAYA CÜRRET ET!
DAHA ÜSTÜN BİR HAYATI HEDEFLE!
SIRADAN OLMAK ÖLÜMDÜR!

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
Ynt: Transparan
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2007, 16:37:53 »
0
ilk defa duymuş bulunuyorum.bi ara dinleyim...

alexis
  • Mega Malt Fan
  • *
  • personal message
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2007, 16:46:10 »
0
wallaha ben cok beğendim born to be wild i bile çaldılar birebir cok sağlam bi grup 80 ler çalılolar mütişler ;-)

chuck berry de çaldılar cok çaça olmuştu conii bii guuuuddd kopkopkopk ;D
FARKLI OLMAYA CÜRRET ET!
DAHA ÜSTÜN BİR HAYATI HEDEFLE!
SIRADAN OLMAK ÖLÜMDÜR!

rebel_burju
  • Mega Malt Fan
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2008, 14:21:03 »
0
ilk defa duydum dinledim ehh iyiyler beğendim ayrıca 1980 lerin şarkılarını ii çalıyorlar çok beğendim hoştuu ;) ;)
geçmişi sildim attım geleceğimden kaçamam:)

hardrockcafe
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • GıBsoN Les PauL & 0.2 Pena / Mutlu olup unutmaya..
    • My space
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2008, 20:04:01 »
0
 Vay be.. Turgut bekes ' in solo gitaristini yaratan gruptur bu.. Hey gidi berkant.
Herkes bana vücudumdaki tırnak izlerini soruyor. "Gamze" diyorum onlar, "küçük gamzecikler"... Küçük sevgilinin yaptığı küçük gamzecikler. Tırnaklarında et parçalarım var. Küfürbaz şairlerin mısraları dolaşıyor seninle dolaştığımız her sokakta. "Siktir olup gittiğini" söylüyorlar kafiye gereği...