100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Barış Ertunç Setup  (Okunma sayısı 68230 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

evl-x4
  • Yeni Üye
  • *
  • Popülerlik: 0
Ynt: Barış Ertunç Setup
« Yanıtla #105 : 17 Mayıs 2008, 16:58:35 »
0
abi ilk önce ilham alınası abilerimizdensin.birazdan yazacağım sorulara cevap werrsen tskkr ederm
1- distortion pedal olarak ne önerirsin amfimdeki overdrive beni pek fazla tatmin etmiyorr.
2-manyetik olarak gibsonun stock manyetiklerini mi kullanıyorsun yada emg seymour tarzı manyetikmi ?

LoSTM
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #106 : 14 Haziran 2008, 00:50:09 »
0
Barış Abi İlk Mesajlarında Belirtmişin ilk Gitarım

http://www.bcrich.com/warlock_guitar.html

Bu Diye Almayı Düşünüyorum Bunu Ama Birde Senden Duyayım =) Hem Solo Hemde Rtim De nasıl Bir Gitar..

Ve Nerden Bulabilirim Ben Bunu =))) İnceledim Ama Yok İnternette

baris ertunc
  • Malt Gitar
  • *
  • Popülerlik: +1
« Yanıtla #107 : 28 Haziran 2008, 22:31:26 »
0
...evl-x4, 1.ya tabi dukkanlari gezip denemen lazim, kendi zevkine gore bisey bulursun, ama bende hughes&kettner lambali bi tane var gayet seviyorum kendilerini, rat tavsiye ederim, vox' un lambalilari var, hic fena deel (tunel, can elektronik' de var)...ilk aklima gelenler...
             2.gothic' dekiler kendi manyetikleri, ama standart' takiler markasiz, el yapimi manyetikler...avusturya' dan o sekilde alinmis, ben 2. el aldim...hastasiyim o ayri =)))

...LoSTM, valla ben onu 15 yil once falan kullaniyodum, su an bilemiyorum, arastirman lazim =)

LoSTM
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #108 : 05 Temmuz 2008, 17:57:43 »
0
Tamam Abi Teşekkürler =))

akin_1990
  • Yeni Üye
  • *
  • -----___BLaCK ___ MeTaL___
« Yanıtla #109 : 18 Temmuz 2008, 20:30:25 »
0
barıs abi sana bisey dıcekdım de ben o yusden rahatsız ettım XD. . abi sana sorum su .. ben daha yeni classic gıtar calmaya baslıyorumda bana tavsıyen ne olur yanı yenı baslıyan arkadaslara burdan ne tavsıye edebılırsın ılerıde senın gıbı ınsallah calmak ıstıyorum yanı electro gıtara gecıs surecı sence ne kadar olmalıdır .. bazı arkadaslarım gıdıyo kurslara ve 1 sene fılan bekle dıe bana tavsıyede bulundular ve kendılerıde ıyıcene ılerlettıler ve onlarda 1 sene beklemısler o sekılde calabılmek ve daha rahat kavramak ıcın electroyu .. bana ve yenı baslıcak olan arkadaslara tavsıyen ne olur .. onu merak etmısdım .. umarım anlatabılmısımdır ... bu arada basarılarının devamını dılerım .. idolum senın yemın ederımkı ben daha ılerıyı ıstemem .. senın gıbı profesyonel calsam ve boyle turk bı grupda calsam bana yeter umarım cok sey ıstemıyorumdur allahdan XD ... sımdıden tesekkurler cevap ıcın ..
_________-_-__-WE ROCK-__-_-_________

yusu
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #110 : 12 Aralık 2008, 10:18:48 »
0
merahaba öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum başarınızdan dolayı.
Ben de başınızı ağrıtıcam kusura bakmayın :)
İbanez s470'im var maun gövdeli bi gitar, manyetik değişimiyle biraz adam etmek istedim sizin de fikrininzi almak istedim.
Köprüye dimarzio tone zone aldım, sap için de dimarzio paf pro veya seymour duncan custom custom düşünüyorum.
siz ne önerirsiniz.
Bide sizce değer mi manyetik modfiyesinden sonra s470 biraz olsun bişeye benzer mi?

Teşekkürler

plaROCK
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #111 : 15 Aralık 2008, 21:07:36 »
0
Selamlar Barış abi,uzun zamandır foruma uğrayamyorum ama kaç gündür kendi kendimi yiyorum sana bu soruyu sormak için.
Öncelikle ben head-kabin amfi almayı planlıyorum metalçaldğım grubum var.
Sana düşündüklerimi yazayım yardım edersen sevinirim.
1)FENDER METALHEAD:Fender amfilerine tartışmasız bayılıyorum fm212r kullanmaktayım bana bu amfi hakkında bilgi verirsen sevinirim çoğu kişi neden se bana"delimisin lambalı alacaksın,o parayı haketmez" falan diyor şok oldum o kadar parada sevdiğim birçok gitaristin kullanması,birde bu amfinn iyi olmadığını söylemeleri
2)MARSHALL AVT150 HXT:Tipik avt marshall bilmiyorum biraz soğudum bu amfilerden nedense  :D
Yardım edersen hangisini neden seçeyim ve metalhead hakkında bilgi verirsen sevinirim
SAYGILARIMLA
plaROCK

egee
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #112 : 23 Aralık 2008, 22:46:05 »
0
Barış abi Üçnoktabirde kullandığın diğer Gibson gitarının tam modeli nedir?

godsmack
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #113 : 04 Mart 2009, 18:38:46 »
0
selamlar barış abi...benim bi washburn wi-64 üm var emg zakk wylde manyetikli  bi de bi tane morley bad horsie 1 pedalım var...wahı kullanmaya başlayınca ses çok yükseliyor ve kulağı rahatsız ediyor...internette baya bi araştırdım ve kimsede böyle bi sorunun olmadığını öğrendim...sence bu gitardan mı kaynaklanıyor? veya emg manyetiklerden mi? şimdiden teşekkürler cevabın için... :D

bartwo
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #114 : 07 Nisan 2009, 14:20:24 »
0
Selamlar barış abi benim kendimce bir setup ım var(cry baby 535q,mxr dyna comp,marshall jh-1,sansamp trac).bu pedalların yanına digitech whammy almayı düşünüyorum.sizce naısl bir tercih olur?sizinde kullanığınızı bildiğim için soruyorum sound a fiyatı kadar etki ediyorumu =) ?

baris ertunc
  • Malt Gitar
  • *
« Yanıtla #115 : 08 Nisan 2009, 07:02:59 »
0
...cumleten merhabalar efenim...=)

...akin_1990; tesekkurler =) eminim ve umarim daha iyi yerlere gelirsin =) ama bu konuda bi tavsiyede bulunmamayi tercih ederim...

...yusu, sagolunuz =) acikcasi bilemiyorum, gitar dukkanlarinda calisan gitarist arkadaslardan daha teknik bilgiler ve cevaplar alabilirsin, tabii caldigin tarzi belirtmende fayda var...

...plaROCK, e tabii bircok marka ve tarzda amfi mevcirt piyasada, benim de kullandigim pek cok amfi oldu, lamba olayinin tadi yadsinamaz, ama illede lambali olmasi demek iyi veya iyi durumda oldugunu gostermez (su donemde iyi lamba bulmak da ayri bir dert), veya 'kafa' cok iyidir (yanlis anlamayalim head yani =)), lambalar kotudur, veyahut  'kabin' [Oops]tandir, ya da minnacik bir amfidir ama inanilmaz bi sound cikabilir, denemek, calmak, kurcalamak, arastirmak, oyle karar vermek lazim, bi tanesi sana kendini aldirir zaten =) e tabii sound dunyasinin sonu yok...

su an sahnede fender metalhead kullaniyorum, gayet memnunum, adini da ses teknisyenimizle beraber, 'garanti sound' koyduk =) ama artilari ve eksileri mevcirt tabii ki, sound range' i bi yere kadar misal, ama sound hayvan =P =) (kdv dahil 550 watt =)) 3 adet kanali var, clean (gayet tatmin edici), tight drive (ben cok seviyorum, vintage imsi), loose drive (bayaa sert, belki sana gelir ama bilemem =)), ayrica bissuru ve kaliteli de dijital efekt mevcirt amcada, fiyat tuzlu ve amca cok agir (rodie' lerden kufur yeme sebebi =))

...godsmack; buradan bisey soylemek zor, bende de oyle bi sorun yok, aldigin yere gotur derim...

...bartwo; genel sounda bir etkisi olmaz, kendisi dijital bir efekt pedali ve yeri geldiginde kullanilacak bisey en nihayetinde, bence iyice bi arastir, internetten falan dinle, izle, oyle karar ver...

...ii bakinizzzz....=)

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #116 : 10 Nisan 2009, 20:40:31 »
0
barış abinin yeni resimlerini galeriye koydum bi bakın derim ben =)
"..and maybe knowing isn't the point."Chuck Palahniuk

soloist
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #117 : 15 Mayıs 2009, 23:53:31 »
0
selam barış abi...daha önce sorulduysa şimdiden özür dilerim.soundunu çok beğeniyorum.bende konserlerimde herzaman kendi amfimi kullanıyorum (marshall mg50dfx).direk mixere girmek berbat birşey.öğrenmek istediğim kendi amfinden mikrofonlama mı yapıyorsun yoksa amfiden jack yardımıyla herhangi bir çıkış yaparakmı mixere giriyorsun.hangisi daha iyi sonuç verir.bu konuda yardım almam lazım :) :) teşekür ederim ...

baris ertunc
  • Malt Gitar
  • *
« Yanıtla #118 : 30 Temmuz 2009, 08:47:03 »
0
...amfiyi mikrofonluyoruz dostum...ama tabii ki diger alternatifler de duruma, setup' a bagli olarak iyi sonuc verebilir...misal preamfi kullaniyosan ve kotu bir kabin varsa, line girerek daha iyi sonuc alabilirsin...

psikotik
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #119 : 19 Eylül 2009, 05:21:37 »
0
selamlar Barış abi... Elimde 2008 yapımı Gibson Les Paul Standard 50's neck gitar var, manyetikleri zebra desenli alnico pro. Son zamanlarda çok konuşulan bir konu kafama takılıyor. 2008den itibaren bu modellerin içine oyuklar açarak giarı hafifletmişler ki elime aldığımda da o hafiflik farkediliyor. Öncelikle bu konuda ne düşünüyorsun gerçekten performansa çok etkisi var mı, gitarımın tonlarını çok beğeniyorum herşeyiyle bambaşka bi gitar ama bu konuşulanlar kafamı karıştırdı sadece, bu konuda seninde fikirlerini almak isterim.

Ayrıca gerek albüm gerekse konserlerdeki gitar tonun çok hoşuma gidiyor ve gitarımla elde etmek istediğim ton senin tonun diyebilirim:) Ama artık sahne almadığım için bir Fender MH-500 almak gereksiz olur ve evde veya kayıtlarda kullanmak için bana o tonu hissettirecek ve mümkünse 1700 lirayı geçmeyecek bir amfi tavsiye edebilir misin?