100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Barış Ertunç Setup  (Okunma sayısı 68262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plaROCK
  • Yeni Üye
  • *
  • Popülerlik: 0
Barış Ertunç Setup
« Yanıtla #120 : 02 Kasım 2009, 17:16:52 »
0
Barıs abi yine ben uzun zaman sonra  basını sisirmeye geldim :D
Öncelikle benim bir adet ibanez rg320fm im var ve yakında original floydrose ve dimarzio manyetikler buyuk ihtimal steve vai tutkunlugumu tamamlayabilecek :D
Yazda kısmetse gibson les paul standard almayı dusunuyorum her tarzı calıyorum baya uzun zamandır da calmaktayım.Dream theater coverladıgımız gurubumda var.
pedalım line 6 pod x3 live sence birde standard la her yone gelirmi bu setup

redds
  • Yeni Üye
  • *
Ynt: Barış Ertunç Setup
« Yanıtla #121 : 07 Haziran 2010, 05:31:54 »
0
merhabalar....

Soyle Bir durum sözkonusu...Elimde maddi sıkıntılardan dolayı baslangıc seri bir Cort G serisi Gitar ve basit Bir processor var ortalama 4 yılı askın suredır gıtar calıyorum...

Bir cok arkadasn aksine Bu setup ile birçok beğendiğim sarkınızı az da olsa bir ton farkı ile yakalıyorum ( cok ugrastım ama oldu )

Fakat durum su ki biir barda Rock'n Roll & blues & world rock tarzında muzık yapacagız.Bu setup yeterlı olmayacagı için calışıp pedal seti almaya karar verdim.Bir kac analog sette denememe ragmen o puslu clean overdrive karısımı boğuk clean tonunu elde edemıorm.Kullanacagm gitar Fender Squaer  fakat compression-distortıon-wah-overdrive-equ serisini birbirine bağlayınca bu tonu elde edemiyorum..

Sizce bu tarz ve aradığım ton babında hangi pedalları ve markayı tercih etmeliyim...

Repertuardan bırkac ornek verrsek; Queen We are the champions yada Aerosmith Dream on coverları...özellikle Madcon Beggin Cover ı ıcın kullanılabılecek bir clean ton...

baris ertunc
  • Malt Gitar
  • *
  • Popülerlik: +1
« Yanıtla #122 : 13 Haziran 2010, 08:20:34 »
0
...Sevgili 'redds' kardesim: Sordugun sorunun ucu o kadar acik ki, yani agzima sictin diyebilirim eheh =)  Bahsettigin tonu yakalamak icin single coil bir gitari tercih etmen gayet uygundur, yani fender bu durum icin gayet ok' dir, ama 'squier' konusunda pek birsey soylemek istemiyorum... Sana soyle guzel, lambali combo bir amfi lazim bence... Fender, Vox veya Orange yardimina kosabilir... Tabii buna reverb, eq ve minimal bir drive setup' i eklemen gerekir.... Ama 'Ulan hayvan herif! ben Brian May soundu istiyorum len!' diyosan, ben de sana derim ki 'Vox Ac30, 'Red Special' Brian May home-made trademark bir gitar, bir phaser, bir treble booster ve bir de delay pedali' bu isi cozer... Pahali ama, kesin cozum...  iyi bak...=)

...'plaROCK': Bu durum 'Standard' ina gore degisir gibi rezalet bir cevap verecegim maalesef... Son donemlerde kotu les paul' ler urettiler maalesef... Iyice arastirmak, irdelemek lazim yani anlayacagin... Sana 2. elleri de gayet oneririm, ben de oyle yaptim, eski ama saglam bir tane ebelemek lazim yani anlayacagin =) Manyetige gelirsek, Seymour Duncan veya EMG tavsiye edebilirim, ama onu da tarza gore secmek lazim sonuc itibariyle...

'psikotik' cigim: Sen'gitarımın tonlarını çok beğeniyorum, herşeyiyle bambaşka bi gitar' diyerek olaya noktayi koymussun zaten... zaten mesele de bunu diyebilecegin gitari bulmak oldugu icin, senin icin olay simdilik bitmistir =) Yardirmaya devam!
...Kayit icin sana sanal dostlar Amplitube kardesleri onerebilirim (Amplitude, Amplitude Fender, Amplitude Metal, Amplitude Hendrix, bu boyle gider...) veya Guitar Rig... Kolay gelsin...

Hepinizi seviyorum ulean! Konserlerde goruselim =)

karga333
  • Yeni Üye
  • *
  • arıza çıkarırım!
« Yanıtla #123 : 18 Haziran 2010, 02:46:50 »
0
Kimse şöyle baştan sona setupındaki pedalları sormamış hepsini en ince ayrıntısına kadar marka ve modelini öğrenmek istiyorum :)

sonerrolla
  • Yeni Üye
  • *
  • arıza çıkarırım!
« Yanıtla #124 : 13 Temmuz 2010, 00:50:47 »
0
barış abi meraktan soruyorum . . . floyd rose kullanmayı gerek mi görmüyosun,zahmetli diye mi?  ;)