100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Cenk Turanlı'ya Sorular  (Okunma sayısı 106105 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RocKeRrk
  • Yeni Üye
  • *
  • Popülerlik: 0
Ynt: Cenk Turanlı'ya Sorular
« Yanıtla #465 : 06 Şubat 2008, 14:06:28 »
0
abi sana sorucak bişi bulamıyorum sadece sevgiler saygılar ne diyebilirim bir bassist alma çabalarımda bana bir idolsün abi...

yunisher
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #466 : 13 Şubat 2008, 13:25:04 »
0
abicim merhaba :) ben de öncelikle bas çaldığımı söylemek istiyorum. türkiyedeki tek idolüm "Ahmet Güvenç" idi ama şimdi iki idolüm war :D biriside sensin abim :D . abi benim senden bi ricam war bu maltın "kendi adını taşıyan ilk albüm" albümündeki tüm şarkıları dicem çok olucak eğer sen arzu edersen hepsi :D ama sen dersenki 1-2 tane seç, abi o zaman deprem ve aşkın gözü nün tablarını bana gönderirsen çok mutlu olurum. 3 farklı şekilde deprem biliyorum hangisi orjinal bilmiyorum, maksadım orjinalini çalmak :D . ister özel mesaj ister böyle genel olarak gönder abi :D orası sana kalmış. birde bi şikayette bulunurdum da adama acıdım bir an :D

birde ufak bi sorum war. kaç yaşında bas çalmaya başladın abi ?

danieldega
  • Yeni Üye
  • *
  • CoolWaR
« Yanıtla #467 : 29 Mart 2008, 00:38:21 »
0
merhaba abi arkadaşa katılıorum olabilirse grubun tüm üyelerinden beklioruz bu tab meselesini... konserlerimizde biz coolwar olarak deprem çalmaktan büyük zevk alıoruz... çok teşekkürler şimdiden...

morG
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #468 : 14 Haziran 2008, 19:41:26 »
0
selam cenk abi öncelikle şunu söliym mükemmelsin sarkılardaki bass mükemmel duyguyu weriyo
cenk önceden klasik gitar çalıomuydun ? yoksa dorudan bass lamı başladın?
D5..Bb5..G5

Plotonis
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #469 : 16 Haziran 2008, 05:03:17 »
0
Merhaba Cenk "Abi":D Hayırlı teskereler bu arada:D
Sana tek bir sorum var aslında o soruya bağlı sorular:D

1.Warvick nereden esti araştırdın mı yoksa gittin tünele içine sindi aldın mı?
2.Warvickten önce ne kullanıyordun? :D

bAsO
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #470 : 28 Haziran 2008, 13:37:13 »
0
selam cenk abi.ilk şunu söyliyim mükemmelsiniz...
ben yaklaşık 1 ay önce bas gitar aldım.şu ana kadar 2 parça öğrendim.artık hızlı parçaları öğrenmeye çalışıyorum ama geçişlerde sorun oluyo gibi  :-\ .nasıl hızlandırırım parmaklarımı?teşekkürler...

bass35
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #471 : 14 Temmuz 2008, 17:35:11 »
0
Merhaba Cenk Abi dün gece Zephyr Rock Fest'deki konserinizdeydiki. Süper bir performans gerçekleştirdiniz gerçekten. Bizi hatırlamışsındır belki metal işareti yapıp kafa sallayan kişiiydik:D sen de yanıt verioyodun metal işaretiyle bize:D bariyerlerin üstünde zıplıyorduk. Konser boyunca gerçeknten grup olarak çok iyimser davranışlarınız vardı seyirciyle diyaloglarınız harikaydı. Ayrıca konser sonunda senin penanı kapan kişiyim:P. Ben de bir bas gitaristim pena kullanmıyordum ama senin penanı alınca bundan sonra pena kullanıcaz heralde :D bi de dün gece sahneye demomuzu atmıştık umarım dinlersiniz. Ben de basçı olduğum için senden armoni konusunda yardım almak istiyorum mümkünse tabi. ;D
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2008, 17:55:55 Gönderen: bass35 »

baronez
  • Mega Malt Fan
  • *
  • *CENK DURMAZEL*
« Yanıtla #472 : 26 Ekim 2008, 13:05:03 »
0
abi cidden saçlarına ölüyorum ya..Harika o saçların..Ayrıca cidden süper çalıyorsun..Soru gelmedi aklııma. 09'da olacak konserleri kaçırmamayı düşünüyorum..Tanışırız umarım..Pek dikkat çekmeyen bir yazı oldu ama naparsın..(:
yakışıklı,karizmatiksempatik,çekici,komik,ilgi çekici,dayanılmaz...>CENK DURMAZEL

jenna-beth
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #473 : 06 Kasım 2008, 15:41:03 »
0
Cenk abi mereba ben kendime yeni bass almayı planlıyorum ama şu anda ikileme düştüm sence ltd b55 mi yoksa cort a5 mi hangisini almalıyım bi kısım ark. cort gereksiz çekilde ağır diyo bi kısım ark.da ltdnin de sürekli manyetiklerin de sorun çıkardığını söylüyo sen ne dersin senin tavsiye edebileceğin bişi var mı ? ( öörenciyiz gidipte bna öyle abartı bişi söyleme şunu al diye)  2. el almayı planlıyorum bu arada  ne derece iyi yapıyorum?
ben istersem zaman durur...
mein kleines herz konnte nicht gerettet werden...
www.myspace.com/bellamymargera
www.myspace.com/fieberband

bassist-TR
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #474 : 18 Kasım 2008, 21:25:22 »
0
Abi artık izmirede bi uğrayın yaw gözümüz yollarda kaldı bi gelemedim konserinize aksiliklerden dolayı ama artık kesin gelicem (+18 yaş sınır olmazsa tabi xD)gelirseniz nezamn gelirsinz ??

bass1metal
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #475 : 10 Aralık 2008, 12:30:47 »
0
valla soruların çogunu okuyamadım o kadar uzun ki cenk abide bnm gibi ilk Electro sonrada basa geçmiş aynen bndede o olay oldu ama hala devam ikisinede tabiki öncelik basta asla vazgecemem hele thrash metak yapınca zevki ayrı bi çıkıyor bildiginiz gibi bu arada Cliff Burton ve Jasaon Newsted ı sevmeniz ve dinlemeniz hosuma gitti bide  ANESTHESİA ile kayıt yapablirmisin cenk abi hehehehe cok zor ve kazık oldu ama imkansız deme bari sonra bkarız de  ;D

dogan
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #476 : 06 Ağustos 2009, 13:56:44 »
0
Cenk abi depremde çok kastım : ) ama sonunda başardım .. sorum şöyle olacak .. biz heavy metal yapıyoruz .. arada trash .. falan .. aşırı steve harris hayranı olduğumdan fender precision bass alayım diye düşünüyorum . . yaptığım müziğe hafifmi kaçar acaba ..

onur
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #477 : 15 Ekim 2009, 20:22:51 »
0
merhaba cenk abi saygılarrrr :) abi klasik gitar calıyorum ritim duygumun çok iyi oldugunu soyluyorlar parmaklarım hızlı ancak hem elektoro hem bass gitarı çook seviyorum ve hangisini çalsam diyorum  kararsızım abi bi tavsiyen olursa cevabımı sorunumun çözümünde çok makbule gecer abi :D
Hayatta herşeyin bir fiyatı var ama değeri yok

pickpocket
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #478 : 16 Ekim 2009, 01:03:09 »
0
abi biraz damdan düşme gibi oldu ama doğru olup olmadığını merak ediyorum EDREMİTTEfestival olcak mıve tabiki en önemlisi MALT SAHNE ALICAK MI BU FESTİVALDE    ŞİMDİDEN ÇOOOOKKKKKKKKKKKKKKKK TEŞEKÜRLER

pickpocket
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #479 : 21 Ocak 2010, 03:13:57 »
0
cenk abinin trt deki  programında  izlemiştim   2-3 hafta önce  yanılmıyosam  maltın  ikinci  albümün de  güray abi yerine  üçnoktabir in  eski davulcusu mehmet demirdelen mi   olucakmiş ::) ::) ::)kayıtlardan falan konuşuyolardı   tam izleyememiştim  zaten  güray  gürsoy  gruptan ayrıldı  mı  :( :o