100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Çanakkale Şehitlerimiz  (Okunma sayısı 4991 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vulcane
  • Yeni Üye
  • *
  • Popülerlik: 0
Çanakkale Şehitlerimiz
« : 18 Mart 2007, 12:45:52 »
0

biliyorum malt'la pek alakası yok ama nereye açıcağımı bilemedim eğer yanlışsa özür dilerim :)

Müziğini benim, videosunu arkadaşımın yaptığı çanakkale savaşıyla ilgili calısmamızı seyrederseniz sevinirim :) şimdi savaşmak degil, bizim için savaşanları hatırlama zamanı...
« Son Düzenleme: 23 Mart 2007, 16:03:24 Gönderen: Lethe »

Lethe
  • Süper Malt Fan
  • *
  • .. We'd see the Day when Nobody Died ..
Ynt: 18 Mart Canakkale Savaşı İçin
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2007, 17:55:32 »
0
Çanakkale ŞehitleriyLe iLgiLi Ekmek Teknesi dizisinde geçen bir Mehmet Akif Ersoy Şiir'i..
.. Death is certain, but Life is a choice ..

therockula
  • Yeni Üye
  • *
Ynt: 18 Mart Canakkale Savaşı İçin
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2007, 16:28:10 »
0
Çanakkale şehitlerini rahmetle anıyoruz..

Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız..

Lethe
  • Süper Malt Fan
  • *
Ynt: Çanakkale Şehitlerimiz
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2007, 16:05:50 »
0
Konuyu açan arkadaşIma teşekkür ediyorum bu kadar gereksiz konuLarIn tartIşILdIğI bir üLkede bunu buraya taşImIş oLman gerçekten çok güzeL.. 18 Mart'In geçmiş oLmasIyLa bi anda Gündemimiz Televolelere Sabah ProgramLarInda yok kim kimLe ne yapmIş vs vs vs Lardan geçiLmez oLuyor.. SaygILar.

Silence
  • Global Moderator
  • *
  • marks&Silencer
    • www.rockturkey.com
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2007, 16:07:57 »
0
 Çanakkale'yi geçilmez kılan kahraman şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.
aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır,iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır...

batuu
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • ebil
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2007, 18:06:56 »
0
yaa arkadaşlar ben bi kaç gündür bunu ciddi bi şekilde düşünüyorum , gerçekten ülkemizin iyi tanıtılmadğını düşünüyorum , ki zaten 18 mart malesefki pek çok yerde kutlanıp geçen bi filim haline geldi.
2 sene içinde ermeni soykırımını anlatan biçok filmin ve belgeselin gekimlerine başlanacak ve hala pek çok ülke bizim ülekemizde sokakta 2 sevgilinin el ele tutuşamayacağını düşünüyor, hükümetimiz hala bu konuyu siyaset ve belgelerle çözmeye çalışıyor , birkaçımızda internette savunuyor bizi ama bunlardan ikiside dış dünyadaki insanları etkiliyecek derecede birer kaynak değiller , en basitinden yakın zamanda 300 sıpartalıya gittim ve kesinlikle çanakkale zaferinden daha az etkiliyici konuyla çekilmiş bir filimdi , o filmi izleyen insanlar ne düşünücek , tabiki çoğunun gözlerinde rumlar büyüyecek , bizde filim çekelim olsun bitsin demiyorum ama daha halka yakın (bizim halkımızdan bahsetmiyorum bizi tanımayan halklardan bahsediyorum) propogandalar yapmalıyız , bence şu dönemlerde çok işe yarıyacaktır.

(amma konuşmuşum ama içimde kalmış ;D )
alkolik kuşlar nereye konar??

öslem
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2007, 18:13:28 »
0
sadece 18 martta iki kelime söylemenin anmak olduğunu sanan insanlara inat konunun buraya taşınması çok güzel olmuş..umarım bi gün atalarımızın yüzünü kara çıkaracak şeyler yapmayız
her kapının bir handikapı vardır. // HGÖ !

Unknown
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • işte benim tipim..
« Yanıtla #7 : 24 Mart 2007, 01:44:38 »
0
Çanakkale 1 gün için anılacak kadar basit,değersiz,ucuz bişey değildir! Dilekolay 253.000 şehit verilmiştir,kan dökülmüştür,liseler,üniversiteler mezun verememiş,birçok ailede erkek kalmamıştır...15'inden 50'sine kadar tüm erkekler cepheye koşmuş,anaları,eşleri onları 'git ya şehit ol ya gazi' diyerek cepheye yollamıştır..Çanakkale bir destan,bir hayat,bir başka dünyadır...

Lethe
  • Süper Malt Fan
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Mart 2007, 13:51:14 »
0
Savaş SonrasI Çanakkale

• Türk Şehitlikleri
  • Yabancıların Mezarlıkları

dawn_ea
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • eşit ağırlık..
« Yanıtla #9 : 24 Mart 2007, 20:55:58 »
0
eklediğin içi sağol arkadaşım çok güzel olmuş ;) şehitlerimizi saygı ile anıyoruz...

nvm
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Mart 2007, 21:45:59 »
0
çoğu insanın çanakkale zaferinin öneminin farkında olmadığı bi ülkede yaşıoruz malesef..şehitlerimizin bize kanları karşılığı armağan ettiği topraklarımızı kolaylıkla satabilecek(yada eyaletlere böylelim diyebilen-farkı olduğunu düşünmüorum) insanlarla bi arada yaşadığım için utanıyorum..başta ulu önderimiz Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin kemikleri sızlıyor.hepimiz şuyuz buyuz diyeceğimize ülkemizle ilgilensek de bari şehitlerimiz yattıkları yerde rahat etsinler dememek elde diil...yazık çok yazık keşke değerlerimize sahip çıkabilsek.....
hayat keske bu kadar etobur olmasaydi..

apocalypse
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Mart 2007, 22:32:36 »
0
başlıı açan arkadaşımıza çok teşekkür orda şehit ve gazilerimiz kendileri için çocuklarının torunlarının bugünleri raatça esaret altında yaşamaması için kan döktüler. bugün evimizde rahatça oturabiliyorsak eğer işte bu kahramanların sayesindedir. bu şanlı milletin şanlı ordusunun gerektiğinde vatanı, toprağı için neleri göze alabildiğinin göstergesidir. tüm dünyanın bilmesi gerektiği bir şey varsa türk milletinin esaret altında yaşamaktansa ölmeyi göze almasıdır bu böyle gelmiş böyle gider onlarca türk devleti yıkıldı yerine yenileri kuruldu
hepsini saygıyla ve minnetle anıyoruz
LONG LIVE ROCK 'n ROLL!..

rodyan
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • '''kalabalıktan kaçan, yanlızlıktan dem vuran'''
« Yanıtla #12 : 08 Nisan 2007, 18:32:58 »
0
geliboluda düşmana etten duvar örme pahasına kan döken insanlarımızın kemikleri sızlamamalı!
ülkemiz militaris ve ümmetci siyaseti arasında gidip gelirken  uğruna canlarını veren askerlerimizin bu saçmalıklar ardında kalan kemiklerinin her daim sızlayacak olması beni  çok üzüyor.. orda öylen cesur insanların torunlarıysak eğer koyun gibi güdülmemek için politikacıları kurtuluş olarak görmekten vazgeçmemiz gerek..
Şarap küpü önüne serdik seccademizi; 
Şarap yakutuyla adam ettik kendimizi; 
Umudumuz, meyanede yeniden bulmak 
Camide, medresede  yiten günlerimizi.

MaltN-Roll
  • Süper Malt Fan
  • *
  • Yolluk isterim benim onların babası !!
  • Popülerlik: +1
« Yanıtla #13 : 08 Mayıs 2007, 19:26:30 »
0
Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Dualarımızı onlardan eksik etmeyelim..

husogitar
  • Süper Malt Fan
  • *
« Yanıtla #14 : 27 Mayıs 2007, 22:42:40 »
0
çanakkale ilgili birçok roman okudum ordaki kahramanlıkları başka hiçbir ülke yapamazdı şehitlerimizi rahmetle anarım