100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Eurovision 2008  (Okunma sayısı 4078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
  • Popülerlik: 0
Eurovision 2008
« : 25 Mayıs 2008, 16:52:06 »
0
Mor ve Ötesi Eurovision'da 7. Oldu

Sırbistan’nın başkenti Belgrad’da yapılan 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi "Deli" adlı şarkıyla temsil eden Mor ve Ötesi, 7. oldu. Yarışmayı Rusya kazandı.
Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinciliği Rusya kazandı.

Dima Bilan’ın seslendirdiği "Believe" adlı şarkıyla 272 puan toplayarak ilk sırada yer alan Rusya’yı, 230 puanla Ukrayna, onu da 218 puanla Yunanistan izledi.

Yarışmaya "Deli" adlı parçayla katılan Mor ve Ötesi grubu, 7. oldu.

Helsinki’de geçen yıl yapılan yarışmasında birinci olan Sırbistan’ı "Molitva" adlı şarkısıyla temsil eden Marija Serifoviç, 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nın açılışını yaptı.

Sırp televizyonu RTS’nin yönetimi altında yayınlanan 53. Eurovision Şarkı Yarışmasının finali, Avrupa’nın yanısıra ABD, Güney Amerika, Kuzey Afrika, Avustralya ve Japonya’dan da izlendi.

---
yazık oldu güzelim şarkıya.ama bildiğiniz üzre eurovisionda şarkıdan çok önem verilen komşuluk,çıkar ilişkileri var..sağlık olsun ne diyelim.
"..and maybe knowing isn't the point."Chuck Palahniuk

su
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • The truth is out where?
Ynt: Eurovision 2008
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2008, 19:34:55 »
0
Molitva iyidir.

Kimi şarkılarını seviyorum, gerisi fıs bana.
Bu senekileri dinlemedim ama, bakıcam bir ara.

Tvde bir İsrail'i gördüm, şarkının başı dikkatimi çekti. Bayan beklerken adam çıktı, hö ne oldum.

Ayrıca Harun Tekin'i nasıl gördümse Fikret Kuşkan'a benzettim, öhh.
Bir dost.

rarely
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
    • rarely
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2008, 19:59:22 »
0
siyasetyine olayın içine girdi
haçlı ordusu ::)
ediyesel titinet

2Rule
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2008, 20:07:09 »
0
ben olsam önümüzdeki senelerde katılmam eurovision'a. saçmalığın danışkası. mor ve ötesi gibi bi grup gönderiyoruz müthiş bi şarkıyla, sırf rusya'ya yaranmak uğruna rezil ötesi bi şarkıyı birinci yapıyolar. dün sinirlerim alt üst oldu.

clgn448
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • celegene
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2008, 01:47:07 »
0
madem herkes komşusuna verio.siyaset falan cart curt nie her sene farklı bi ülke 1. oluo Türkiye 1. olduğunda yok sınır komşusu yok şu yok bu dememişti kimse.
top yan ağlarda ben ağlamaz mıyım 
*HGÖ*

2Rule
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2008, 02:00:35 »
0
sertab erener sabetayist olduğundan ve eurovision'da yahudi lobisi oluşturulduğundan sertab'ı birinci yaptılar.

Silence
  • Global Moderator
  • *
  • marks&Silencer
    • www.rockturkey.com
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2008, 03:29:05 »
0
ohaa!?

(bu bi üstteki mesaj için verilen tepki)

örovizyona gelirsek...

lütfen aklımızı başımıza toplayaylım ve şu salak yarışmayı hayatımızdan çıkaralım...lütfen!
aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır,iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır...

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2008, 13:12:24 »
0
sertab erener sabetayist olduğundan ve eurovision'da yahudi lobisi oluşturulduğundan sertab'ı birinci yaptılar.
Bunu biraz açıklayabilir misin? Ben de şok oldum da :D

*Eurovision gereksizdi MVÖ için( -ki normalde de gayet yersiz ve yapılma amacına ters bir yarışma ), ama katıldılar ne yazıkki, aslında sonuç beklediğimden daha iyi geldi, seneye kimler ''müzik'' için çıkacak bakalım.  ::)

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2008, 22:14:59 »
0
bnde sertab erener için yapılar yorumu daha önce okumuştum ama açıkcası pek bi bilgim yok..

ayrıca bu yılın birincisiyle ilgili ilginç bi haber alın size  :P ;
http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=msnSonDakika&ArticleID=759462&Date=26.05.2008&Kategori=yasam&ver=25&reftype=2
"..and maybe knowing isn't the point."Chuck Palahniuk

Abacrombi
  • Süper Malt Fan
  • *
  • |.Crash
« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2008, 22:41:28 »
0
sonuçta onlar kazandı insanlar onları seçtiler. bence yarışmanın en iyi şarkılarından  birisi "deli"ydi oldukları gibilerdi daha doğrusu olması gereken gibiydi. bu da kulak bence orda olan herkes kimin iyi müzik yaptığını fark etmiştir.
|.You know sometimes words have two meanings.. |.Nothing's gonna change my world..

baronez
  • Mega Malt Fan
  • *
  • *CENK DURMAZEL*
« Yanıtla #10 : 26 Mayıs 2008, 22:53:21 »
0
oha yani ya nasıl 7. oluyoruz bukadar güzel şarkıyla Harunun o güzel sesiyle burakla keremin o mütiş kopmasıyla daha doğrusu o şarkı ve sahne shovuyla nasıl ilk 3 e yada 5 e giremiyoruz anlamıyorum bütün doğu kısmı Rusyaya verdi kızamıyorum çünkü bizde kendi konşumuz Azerbeycana verdik bilmiyorum bu kadar adaletsizlik saçma gerçekten saçma pöff...
yakışıklı,karizmatiksempatik,çekici,komik,ilgi çekici,dayanılmaz...>CENK DURMAZEL

2Rule
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2008, 22:57:38 »
0
açıklanacak bişey yok. yalçın küçük'ü biraz takip edin, her şeyi bir bir anlatıyo. şu ana kadar sabetayist olduğu iddia edilen hiç bi şahsiyet (sertab da dahil) açıklama yapıp inkar etmedi. edemez. ederse cemaatinden kovulur. yoksa sertab'ın gözünün üstündeki kaş da, attığı iki göbek de, şarkının güzelliği(!) de etkili olmadı birinci olmasında.

bu arada küçük bi hatırlatma bilmeyenler için:

sabetayist, musevi olup da müslüman gibi yaşayanlara denir. ilk sabetay oluşumları osmanlı zamanında çıkmıştır. kurucuları (bilmem ne sabetay, adını hatırlayamadım) museviliklerini özgürce yaşamak istediklerini ve çeşitli faaliyetlerde bulunmak istediklerini padişaha belirtince padişah bunlara "ya müslüman olucaksınız, ya da yallah dar ağacına" demiştir. bunlar da çaresiz "müslüman olduk" diyip dinlerini gizlice yaşamışlardır ve günümüze kadar gelmiştir.

YK'ya göre, şu anda piyasada "ünlü" diye tabir edilen insanların %95 ve fazlası sabetayisttir. örneğin tarkan. buyrun direk alıntı yapıyorum:

"SKYTÜRK'te 'Kalemler ve Kılıçlar' isimli programda konuşan Prof. Dr. Yalçın Küçük, Tarkan Tevetoğlu ile ilgili imalı sözler söyledi. Programda sunucu İdris Akyüz ile Yalçın Küçük arasında geçen diyalog şöyleydi:

Yalçın Küçük: Bu memlekette kekemeye talk show yaptırıyorlar. Beni konuşturmasınlar. Tarkan'ın soy adını bilir misiniz, siz?

İdris Akyüz: Tevetoğlu.

Yalçın Küçük: Hayır Tevet, fark etmez... Tevet nedir, bilir misiniz?

İdris Akyüz: Nedir hocam?

Yalçın Küçük: Niye Tevet olsun. Sen Türkçe'de 'tevet' bilir misin? Çalışıyorum diye bana niye kızıyorsunuz? Tevet, İbraniye'de bir aydır. Haa o zaman yaparlar. O çocukcağız makina olmasa bir tek şarkıyı tam okuyup söyleyemez. Ben o zaman kıskanıyorum. Ben şunu söylerim: O makinalarla beni de şarkıcı yapabilirsiniz. Herkesi yapabilirsiniz."

tabii işine gelmeyen skytürk yönetimi kalemler ve kılıçlar programını yayından kaldırdı. olsun, çalışmalara hala devam ediyo YK. son kitabı "epilepsi ile orgazm". mutlaka edinin, okuyun.

EPİLEPSİ İLE ORGAZM

"Üç ihaneti yaşıyoruz.

Bir, Kemalistlerin Kemalizme ihanetidir. Bu kitap, ihanet halinde Kemalistleri işaret etmektedir. Artık hedeftedirler.

İki, Müslümanların, İslama ihanet tarihindeyiz.

Üç, meslek ve/veya kariyer sahiplerinin mesleklerine ihanetini görüyoruz. Tıp, ihanet etmektedir ve o sebepten, bu çalışmam kesinlikle bir cinayettir. O halde Sara(recep tayyip erdoğan'ın gizli tutulan hastalığı)'ya göz yumanlara benim göz yummamı kimse benden beklememelidir; yaşamım hep hainlerle savaş halinde geçti ve aynı haldeyim.

- Yalçın Küçük

Her söylediği olay olan, gündemi belirleyen, tartışmalar yaratan Türkiye'nin en üretken yazarlarından Yalçın Küçük'ün merakla beklenen son kitabı Arkadaş'ta! Yalçın Küçük bu kitapta, AKP hükümetini ve plütökrasinin siyasi arenadaki yükselen etkisini inceliyor.

İki kitaptan oluşan Epilepsi ile Orgazm Mediko -Politik'in birinci kitabında, nedensel-bilimsel bir yaklaşımla epilepsi tıbbını derinlemesine inceleyip, ikinci kitapta ortaya koyduğu analiz ve yorumlar için bilimsel bir alt yapı oluşturuyor.

İkinci kitapta ise AKP hükümeti içinde olup bitenleri; hükümet, siyasiler ve plütokratlar arasındaki gizli ve karmaşık ilişkileri ortaya çıkarıyor. Bununla birlikte Erdoğan hakkında farklı bir kişilik analizi yapıyor.

Araştırıcı, sorgulayıcı yeni kitabı Epilepsi ile Orgazm Mediko -Politik ile Yalçın Küçük, siyasi ve entelektüel hayatımızda yine bir bomba etkisi yaratacağa benziyor."
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2008, 22:59:58 Gönderen: 2Rule »

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2008, 12:56:21 »
0
İlk defa duydum bu Sabetayist kavramını yahu. Neyse bilgilendirme için çok teşekkürler gerçekten 2Rule  ;)
Şaşırdım, ne demeliyimki...

öslem
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #13 : 28 Mayıs 2008, 19:48:27 »
0
oldukça gereksiz bi yarışma keşke mvö girmeseydi..hangi yıl müzik kalitesine bakıldı ki bu yıl bakılsın,sonuç niye bu kadar şaşırtıyor anlamıyorum
her kapının bir handikapı vardır. // HGÖ !

clgn448
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • celegene
« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2008, 19:52:35 »
0
oyu herkesin sınır komşuna falan verdiği doğru ama yok sabetayist yok şu yok bu o kdr abatıldığını sanmıorum yani öbür ülkeler sabetayistlere oy verseler bile milletin alnında yazmıo sabetayist olduğu veya diğer ülkelerde bu sene Türkiye'yi sabetayist bi kadın temsil etcekmiş ona oy verin falan mı diolar

yarışma nihayetinde
top yan ağlarda ben ağlamaz mıyım 
*HGÖ*