100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Eurovision 2008  (Okunma sayısı 4077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2Rule
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • Popülerlik: 0
Ynt: Eurovision 2008
« Yanıtla #15 : 28 Mayıs 2008, 21:23:16 »
0
yarışmanın galibini oyların belirlediğini kim söyledi? nasıl emin olabilirsin? rusya'nın birinciliği de benim yorumuma göre şöyle:

amerika'da seçimler olucak ve yeni başkan büyük ihtimalle obama olucak. bush yönetiminin ırak'ta amerika'yı rezil etmesi yüzünden yeni başkan barışçıl bi politika izliycek. avrupa birliği de amerika'nın bu pasifliğinden rusya'yı yanına çekerek yararlanmaya çalışıcak. eurovision'un ertesi günü rus gazetelerine bi göz atarsanız "büyük rusya'nın dönüşü", "rusya galibiyetin tadını yeniden hatırladı", "rusya eski günlerine geri dönüyor" gibi başlıklar bulabilirsiniz. gerçekten de, rusya büyük bi gelişme içerisinde ve neredeyse amerika'ya yetişti. avrupa birliği de rusya'nın bu gelişiminden yanına çekerek pay koparmaya, ortak olmaya çalışıyo.

buna göre, eurovision birinciliği, avrupanın, rusya'ya yağcılık mahiyetinde armağanıdır. jüriymiş, oymuş, komşuymuş, palavra.  buyrun, yılmaz özdil'den direk alıntı:

"Deniyor ki:

"Komşu komşuya oy verdi..."

Yanlış.

Komşu komşuya oy verdiyse, İspanya, neden Portekiz veya Fransa yerine, Romanya'ya 12 puan verdi? Portekiz, neden İspanya yerine, 12 puanı Ukrayna'ya verdi? Fransa, Hollanda, Belçika ve Yunanistan, komşu olduğu için mi Ermenistan'a 12 verdi? İsrail, komşu olduğu için mi Rusya'ya 12 verdi? Almanya'nın 10'u bize, 12'si Yunanistan'a... Komşu mudur?

*

Peki nedir?

*

AB çökmüştür!

İlk 10'a bakın...

Bir tane AB üyesi ülke yok.

*

"Yunanistan var" derseniz...

Ben de size, "İlk 4'e biraz daha yakından bakın" derim...

4'ü de Ortodoks!

İlk 10'da 5 Ortodoks, 3 Müslüman, 1 Evanjelik, 1 Musevi var.

Hani, Katolik Avrupa?"

avrupa çökmüştür. sığınacak liman arıyordur. bulduğu ülke rusya'dır. sertab'mış, evri vey det ay ken'miş, komşuymuş, geçin bunları.

rebel_burju
  • Mega Malt Fan
  • *
  • Popülerlik: 0
Ynt: Eurovision 2008
« Yanıtla #16 : 07 Temmuz 2008, 11:17:44 »
0
bence mor ve ötesinin deli adlı şarkısı güseldi bü türkçe şarkı olarak 7.haketmediğine inanıyorum buna siyasetin karıştığı çok açık ortada bence Türkiye protesto etmeli ve girmemelii böyle saçma bi yarşma olamazzz :P
geçmişi sildim attım geleceğimden kaçamam:)