100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Okul andımızdan "Türküm Doğruyum" sözü kalkıyor  (Okunma sayısı 7645 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • Popülerlik: 0
Ynt: Okul andımızdan "Türküm Doğruyum" sözü kalkıyor
« Yanıtla #15 : 06 Temmuz 2008, 21:44:08 »
0
bencede kaldırılmalı. daha küçük yaştaki çocukların beynine milliyetçilik,ırkçılık sokulmaya çalışıldı yıllardır.aslında sağ sol çatışmalarının temelince bu yatıyo. ve cocuklar her sabah ne anlama geldigini bile bilmedigi bir andı bagıra bagıra söyleme derdinden kurtulmus olur böylece.bide zorba hocalarda oluyo.ben hatrlıyorumda 2.sınfta andı okumuyodum diye tokat yemiştim.daha o yastaki cocuklarada türk kürt ermeni amerikan arasında fark oldugu düsüncesine kapıltıp düşman yaratmanın anlamı yok.cidden 1.sınıfta Türk'm çalışkanım die çıgırırken aklıma digerleri çalışkan diilmi len?? sorusu takılıyodu hani ;D ;D
arkadaşım öncelikle seni tebrik ederek söze başlayayım:millietçilik ve ırkçılığı aynı şey olarak görmen gerçekten beni sevindirdi.çünkü bu gençliğin kavram karmaşasında olduğuna kesinlikle inanmam gerekiyordu.sağ-sol çatışması demişsin ve bunun senin için ne anlam ifade ettiğini merak ediyorum."sol"=kürt faşizanı,sağ=türk faşizanı mı senin için?veya illa ki faşist olan bir taraf mı olacak?iyisi mi eğer anlayabilirsen Benedict Anderson'un Hayali Cemaatler adlı bir kitabı var.onu okursan belki ufkun genişler.ve şunu bil ki Türkiye'de sol fraksiyon batı siyaseti gibi tek düze değil.ve Türkiye'nin devlet tarzı batılı değil.yorumları yaparken veya teori geliştirirken bunları aklından çıkarmaman yararına olacaktır...

bence de ikinizin zihniyetinde olan insanlar bu topraklardan sürülmeli, siz ve sizin gibilerin bu ülkede yaşamaya hakkı yok

vay be sürüldük buralardan ha...
nerede yaşamamızı uygun görürsünüz haşmetlüm

valla türkiye cumhuriyeti, türki cumhuriyetler, kuzey kıbrıs hariç yani biz türklerin olduğu yerde yaşama da nerede yaşarsan yaşa karar senin, sen ve senin giblerin buralarda yeri yok
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2008, 21:45:53 Gönderen: EFE_STYLE »
FELSEFE YAPMA, YAPANI TAKMA, GÜNÜNÜ GÜN ETMENE DALGANA BAK...

su
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • The truth is out where?
« Yanıtla #16 : 06 Temmuz 2008, 21:59:40 »
0
Yapmayın etmeyin demeye o kadar üşeniyorum ki artık.
İsteyen istediğini düşünsün, söylesin, öbürü de aksini söylesin. İnsanların farklı düşünmeleri kadar normal bişey yokken niye bu kadar tepkilisiniz, ben bunu anlamıyorum.

Bunu devam ettirmeyin lütfen.
Bir dost.

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #17 : 06 Temmuz 2008, 22:17:12 »
0
Yapmayın etmeyin demeye o kadar üşeniyorum ki artık.
İsteyen istediğini düşünsün, söylesin, öbürü de aksini söylesin. İnsanların farklı düşünmeleri kadar normal bişey yokken niye bu kadar tepkilisiniz, ben bunu anlamıyorum.

Bunu devam ettirmeyin lütfen.

su karşı görüşte olduğum kişilerin yazılarını oku lütfen
bunlar ne diyor ben anlamıyorum, saçmalamaktan başka bir şey yapmıyorlar
kimse bu devlete hakaret edemez
eğer o şekilde yazarlarsa karşılık veririm yine
lütfen bu topic i kilitleyin, yoksa bu tartışma çok uzar gibime geliyor

punx
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 07 Temmuz 2008, 17:11:37 »
0
ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti azınlıklara göre kararlar alıyor?Böyle saçmalık olur mu?Bayrağımızı da değiştirelim o zaman.Amerikan bayrağı uygun olur mu?Dili de değiştirelim.Yabancılar Türkçe konuşmak zorunda mı?Burası Türkiye sayın bakan.burda yaşamak isteyen bu ülkenin kurallarına uyacak.Biz değil onlar kendilerini değiştirecek.Burası bizim.ne yazık ki artık yönetim de neyin bizim neyin değil olduğunu karıştırıyor.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2008, 19:18:46 Gönderen: punx »
Dörtnala gelip Uzak Asya'dan
Akdenize bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim!
Bilekler kan içinde, dişler kenetli
ayaklar çıplak
Ve ipek bir halıya benzeyen toprak
Bu cehennem, bu cennet bizim!
Kapansın el kapıları bir daha açılmasın
yok edin insanın insana kulluğunu
Bu davet bizim!

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #19 : 09 Temmuz 2008, 18:10:10 »
0
ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti azınlıklara göre kararlar alıyor?Böyle saçmalık olur mu?Bayrağımızı da değiştirelim o zaman.Amerikan bayrağı uygun olur mu?Dili de değiştirelim.Yabancılar Türkçe konuşmak zorunda mı?Burası Türkiye sayın bakan.burda yaşamak isteyen bu ülkenin kurallarına uyacak.Biz değil onlar kendilerini değiştirecek.Burası bizim.ne yazık ki artık yönetim de neyin bizim neyin değil olduğunu karıştırıyor.

çok haklısın arkadaşım, sonuna kadar katılıyorum söylediklerine  :) ;)

kutupayısı
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #20 : 11 Temmuz 2008, 00:25:29 »
0
EFE_STYLE adlı Türkçe hayranı(!) üye.kendin de yazmışsın zaten ne didiğini anlamıyorum diye.bence önce savunduğun şeyleri tutarlı hale getir kendi açından.o yazıda ne Türkçe'ye ne de devlete bir hakaret var.fakat şartlanmış beyin olarak önüne geçen her şeyi okumadan anlamadan eleştirenlerdensin maalesef.hani okumadan,araştırmadan,okuduğunu anlamadan yazar olanlar var ya,aynı onlardansın,aynı kafadasınız.benim sana tavsiyem git ayaklarını bi suda tut,kendini dinle sakinleş ve mantığın yerine gelsin.yoksa çok güzel bir atasözümüz vardır,gerçi üye adından Türkçe'ye ne kadar sahip çıktığın belli ama duymuşsundur sokakta,keskin sirke küpüne zarardır sözünü.
hadi bir daha ne dediğimi anlamadan yorum yapma hadi bakayım.ya da bu yazıya cevap vereceksen önce hararetlendiğin yazımın anlamını çıkar öyle yap.
abazan değilim,makina mühendisiyim

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #21 : 12 Temmuz 2008, 00:35:45 »
0
EFE_STYLE adlı Türkçe hayranı(!) üye.kendin de yazmışsın zaten ne didiğini anlamıyorum diye.bence önce savunduğun şeyleri tutarlı hale getir kendi açından.o yazıda ne Türkçe'ye ne de devlete bir hakaret var.fakat şartlanmış beyin olarak önüne geçen her şeyi okumadan anlamadan eleştirenlerdensin maalesef.hani okumadan,araştırmadan,okuduğunu anlamadan yazar olanlar var ya,aynı onlardansın,aynı kafadasınız.benim sana tavsiyem git ayaklarını bi suda tut,kendini dinle sakinleş ve mantığın yerine gelsin.yoksa çok güzel bir atasözümüz vardır,gerçi üye adından Türkçe'ye ne kadar sahip çıktığın belli ama duymuşsundur sokakta,keskin sirke küpüne zarardır sözünü.
hadi bir daha ne dediğimi anlamadan yorum yapma hadi bakayım.ya da bu yazıya cevap vereceksen önce hararetlendiğin yazımın anlamını çıkar öyle yap.

sağ görüşe türk faşizanı diyip, milliyetçilik ile ırkçılığı aynı kefeye koyan çok bilmiş (!) ukala sana söylüyorum- önce söylediklerinin ne anlama geldiğine bi bak da ondan sonra konuş, sen nasıl milliyetçilikte ırkçılığı aynı kefeye koyup, sağcılara faşizan diyebilirsin.. 
benden sana bi tavsiye önce git kavram kavramları doğru tanımla kavram karmaşasından kurtul- sonra da karşındaki insan sana ne demek istiyor onu anlamaya çalış, daha sonra da üslubuna dikkat et... 
bi şey bilmiyorsun aksine bi şey biliyomuş gibi konuşuyosun, bu topicte seninle aynı fikirde olmayan insanları sanki çok biliyomuş havalarına girerek eleştiyosun, sen kendini ne sanıyosun ? 
ayrıca ben öyle senin dediğin gibi belli bir düşünceye şartlanıp, önüne geçen her şeyi eleştirenlerden değilim, bence insanları önce doğru tanımasını öğren, ukalalığı bırak, konuşacaksan da adam gibi konuş...
ben bu sitenin ilk üyelerindenim, bugüne kadar bu sitede sadece 1 kişi ile tartıştım, o kişiden de zaten herkes şikayetçiydi ve geçen gün atıldı siteden
benim kişiliğim karekterim zaten ortada,

ayrıca benim nickimin STYLE kısmının ingilizce olması seni entere etmez, ister türkçe nick koyarım kendime ister ingilizce, bu seni ilgilendirmez..... bence önce bi türk olduğundan emin ol, biraz akıllan, aklı başında cümleler kur, sonra gel benimle muhattap ol,.... hadi bakıyım...

kutupayısı
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #22 : 12 Temmuz 2008, 00:45:27 »
0
bak genç insan,tehditkar konuşmalarına bir yenisini daha ekleyip te seni g.t etme fırsatını bana verdiğin için teşekkür ederim.değil sitenin ilk üyelerinden kurucusu olsan da s..imde değil.atabiliyorsan buyur.Türkçe'yi savunacam deyip te akabinde ingilizce yazarsan elbette bu beni ilgilendirmez fakat bu tezatı eleştirmek isteyen herkes eleştirebilir ki ben de öyle yapıyorum.
sağcılar türk faşizanı,solcular kürt faşizanı derken o cümleyi sarfeden arkadaşın kavram karmaşasında olduğunu yazmıştım.hala anlamamışsın ya bakalım açıkça yazınca anlayabilecek misin dedim.tartışmak istiyorsan buyur tartışalım,kaçmıyorum burdayım.
hiç bir şey bilmeme konusuna gelince,sorularıma herhangi bir cevap alamadım ve üzerine kendince tehditkar bir kaç cümle yazmışsın.sencesi en azından mantıklı insanlar için ne olduğunu biliyorum da sencesi cevap verememek ve saçmasapan saldırmak mıdır bilgelik yoksa cehalet?
ve ben yine tekrarlıyorum yazmadan önce sakinleş,çay falan iç

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #23 : 14 Temmuz 2008, 21:43:37 »
0
bak genç insan,tehditkar konuşmalarına bir yenisini daha ekleyip te seni g.t etme fırsatını bana verdiğin için teşekkür ederim.değil sitenin ilk üyelerinden kurucusu olsan da s..imde değil.atabiliyorsan buyur.Türkçe'yi savunacam deyip te akabinde ingilizce yazarsan elbette bu beni ilgilendirmez fakat bu tezatı eleştirmek isteyen herkes eleştirebilir ki ben de öyle yapıyorum.
sağcılar türk faşizanı,solcular kürt faşizanı derken o cümleyi sarfeden arkadaşın kavram karmaşasında olduğunu yazmıştım.hala anlamamışsın ya bakalım açıkça yazınca anlayabilecek misin dedim.tartışmak istiyorsan buyur tartışalım,kaçmıyorum burdayım.
hiç bir şey bilmeme konusuna gelince,sorularıma herhangi bir cevap alamadım ve üzerine kendince tehditkar bir kaç cümle yazmışsın.sencesi en azından mantıklı insanlar için ne olduğunu biliyorum da sencesi cevap verememek ve saçmasapan saldırmak mıdır bilgelik yoksa cehalet?
ve ben yine tekrarlıyorum yazmadan önce sakinleş,çay falan iç

bak çokbilmiş (!), ukala üslubuna dikkat önce, karşıt fikirde olabiliriz, bunu gayet normal karşılıyorum, ama öyle bana 'g.t' etme's..imde değil gibi soytarıca terbiyesizce konuşma, bi fikrin varsa adam gibi söyleyebilirsin, fikrini savunabilirsin bunı gayet normal karşılarım ama öyle küstahça bi uslup kullanıp da kendini alçaltmaya gerek yok,benim de ağzım var, sana ben de aynı şekilde cevap verebilirim ama senin seviyene inmeyeceğim....
haklı olduğun bi yer var, bi yeri yanlış okumuşum, ama bunu adam gibi anlatabilirdin...
ama milliyetçilikle ırkçılığı aynı kefeye koyman gerçekten çok saçma, o kavramları önce iyi bi şekilde öğren gel, bilmiyosan da aç oku öğren, yanlış bilgilerinden sıyrıl, gerçeklerle yüzleş....
ha şunu da hatırlatıyım sana, ben gayet sakinim, ama sen pek öyle görünmüyorsun, bence sen çay falan içme, su falan iç de ayıl,  belki biraz kendine gelirsin...

kutupayısı
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #24 : 15 Temmuz 2008, 01:58:01 »
0
bak arkadaşım,güzel kardeşim anlatabildim zannettim,yanılmışım
ırkçılıkla milliyetçiliği aynı kefeye koyduğumu nerden çıkardın ben onu merak ediyorum
üslubum konusunda kusura bakma o halde aşağılayıcı tabirleri ilk olarak sen kullandın
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2008, 03:04:25 Gönderen: kutupayısı »

dawn_ea
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • eşit ağırlık..
« Yanıtla #25 : 15 Temmuz 2008, 13:37:39 »
0
Türk'üm kısmı çıkacaksa 'Ne mutlu Türk'üm diyene' kısmınında çıkması lazımdır!.. Bunu bilmesi gerekirdi çok sevgili bakanımızın..

aLwaysSoLitary
  • Malt Fan
  • *
  • Tufan TanyeL..!
    • NetLog
« Yanıtla #26 : 24 Ağustos 2009, 13:51:25 »
0
BütünLüğü bozuLmamaLı Andımızın..!! YaLnış   bi karar..!! ama farkındaysanız birbirimize girmişiz..!! sakin oLaLım..!
aLwaysSoLitary
  Since 1989
™®Copyright © 1989-2029 by ®,LLC.            
Her Hakkı'αℓωαуѕѕσℓιтαяу' Saklıdır®™