100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Türkiye ABye girmelimi girmemelimi?  (Okunma sayısı 4689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Last Kiss
  • Malt Fan
  • *
  • Popülerlik: 0
Türkiye ABye girmelimi girmemelimi?
« : 02 Mayıs 2008, 15:01:35 »
0
şimdi... konuyu açma sebebim biraz aydınlamak istemem.çok çelişkideyim çünkü; herkes biliyordur ki AB türkiyeye pekte meraklı diil.hatta penguende çok eski sayılarında hatırladıgım kadarıyla söyle bir karikatr vardı= Türkiye+AB=AB bu durumdan bıkmayan tayypbe kızıyoruz haklı olarak ama acaba bi bildigi varmı diye düsünmekten kendimi alamıyorum. şuanda AB deki tüm sagcı partiler Türkiyeden nefret eden ülkeler AB ye girmemize karsı cıkıyor.peki eger AB ye girmemiz bizim zararımıza olcaksa ve ülke parcalancaksa neden Türkiye düşmanları istemiyor bizi.eger kötü olcak olsaydı bizim için büyük bir hevesle almazlarmıydı? yada AB ye girmek için egitim sistemini düzelt dediler.Türkiyedeki egitim sistemindeki çarpıklık gözle görülür derecede büyük ve büyüyor.ki bir ülkenin gelişmişligi orda yetisen genclerle ölçülüdür.ama malesef bizim genclık dedigimiz(istisnalar hariç) seda sayanın kaç kişiyle ewlenip bosandıgına,sibel canın tangalarına veya tarkanın ne kadarda yakısıklı biri oldugunu düsünmekten önümüzdeki büyük tehlikeyi ve AKP yi göremiyorlar.(ikiside aynı malesef...)
onun dısında hukukta düzelme istedi.arkadaslar bizim 19/20yıl süren davalarımız var.hanginiz babasından gelen mirasın bi mahkemede hakkını aramak daha dogrusu babanın hakkını aramak olsun ister? e peki durum buyken bizim satılan arazilerimiz.satılan onurumuz gururumuz.yada birbirine düşen türk/kürt kardeşlerimiz...
işin sonu nereye varacak sizce? abaca azarlayıp 'Türkiyeyi perisan etti s.rfsiz'diye arkasından konustugumuz adamın bir bildigi varmı?
sararıp solmaktansa yanmak daha iyidir...

kutupayısı
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
Ynt: Türkiye ABye girmelimi girmemelimi?
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2008, 23:40:09 »
0
arkadaşım sen kafanı bu işlerle hiç yoruma,çünkü emin ol siyasiler bile ne halt edeceklerini bilmiyor.
bak sen en iyisi "yumurta mı tavuktan çıkar yoksa tavuk mu yumurtadan" konusunu irdele,ya da ne bileyim hayatın anlamını bul.ama kendini Türk Dış Politikası'nı anlamak için yoruma
bak 1. önerime horozun verdiği bir cevap vardır.ben polemiğe girmem,sker geçerim diye.öyle yapsan daha güzel olur elbette
abazan değilim,makina mühendisiyim

moraal
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2008, 20:37:33 »
0
bence bu soru Bizi avrupa birLiğine aLsınLar mı aLmasınLar mı? şekLinde soruLmaLıdır. . Türkiyenin AB ye girip girmesi istek meseLesi değiL ne yazıkki. . .işLerine geLirse ordayız değiLse yerimizdeyiz. .baksanıza daha bizi aLmadan neLer yaptıLar. .aLdıktan sonra oLacakLarı tahmin edebiliyor musunuz?. . haLa avantajLarını düşünerek kendimizi kandıraLım biz. . umarım üLkemiz bir maşa oLduğunda avatajLarımızı kuLLanabiLceğimiz bi kimLiğimiz kaLır. . .
I Like Living dead,i'LL never die. . .

Last Kiss
  • Malt Fan
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2008, 22:46:06 »
0
2nizde haklısın kendinzce :)
sararıp solmaktansa yanmak daha iyidir...

Unknown
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • işte benim tipim..
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2008, 04:14:27 »
0
Önce soru eki "mi"ler ayrı yazılmalı.Sonra onu düşünürüz.

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2008, 23:10:53 »
0
kesinlikle avrupa birliği denilen saçmalığa girmemeliyiz
avrupanın niyeti belli zaten türkiyeyi parçalamak
bu oyuna gelememiz lazım, uyanmalıyız bu gafletten artık
adamlar bizi bölmek için ellerinden geleni yapıyolar
türkiyenin kırmızı bültenle aradığı teröristler avrupada yetişiyor, avrupa o teröristleri türkiyeye iade etmiyor, aksine o kamplarda teröristler eğitiliyor, sonra türkiyeye, ıraka postalanıyor,
terör örgütü pkk nın kanalı olan roj tv hala avrupanın pek çok ülkesinde yayın yapıyor
teröristlerin kullandığı pek çok silah avrupa yapımı
daha ne olsun ? her şeyiyle gerçekler ortada.....
bu gerçeklere rağmen hala avrupa birliği diyenlere şaşıyorum  :o
FELSEFE YAPMA, YAPANI TAKMA, GÜNÜNÜ GÜN ETMENE DALGANA BAK...

rebel_burju
  • Mega Malt Fan
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2008, 10:04:01 »
0
şusn iktidar da olanlar bile bilmiyorlar AB üye lmak bizim için yararlı mı yoksa zararlı mı?bence TÜRKİYE  bu üyelikle zaman kaybetmemeli bizi bekletiyorlar ve sömürüyorlar TÜRKİYE  o kadar zengin bi ülke ki kendi başına bence AB ne yeter!! bizi almaları için uğraşmamıza gerek yok zaten onlar bize muhtaçlarrr!!
geçmişi sildim attım geleceğimden kaçamam:)

punx
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2008, 17:08:25 »
0
kesinlikle girmemeliyiz.şu pozisyonda bile ülkenin yarısı satılmış vaziyette.her b.ku özelleştirip satıyorlar.bir de AB ye girdiğimizde olacakları düşünsenize.
Dörtnala gelip Uzak Asya'dan
Akdenize bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim!
Bilekler kan içinde, dişler kenetli
ayaklar çıplak
Ve ipek bir halıya benzeyen toprak
Bu cehennem, bu cennet bizim!
Kapansın el kapıları bir daha açılmasın
yok edin insanın insana kulluğunu
Bu davet bizim!

okan_288
  • Süper Malt Fan
  • *
  • you can do that
« Yanıtla #8 : 06 Ağustos 2008, 16:09:52 »
0
parça parça satılan memleketimin hali ab ye girdikten sonra iyice parçalanmış olucak eğer avrupanın ve amerikanın ülkemiz üstünde çıkarları olmasaydı ab ye girmemizi isterdim çünkü biçok durumda imkanlar artacaktı ama böyle hayır derim
Seni seviyorum seni seviyorum seni
Seviyorum seni seviyorum seni...

toucaNever
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2008, 01:14:06 »
0
hepinizi çok seviorm deerli amlt fanalrı.. hiçbiriniz emperyalzimin uşakları gibi yorumlar yazmamışsınız.. bi tavsiye
www.hakimiyetimilliye.org
takip eidn çok deerli yazarlarımız hata sezer bile yazıo yani o kadr

S3b.Poseidon
  • Yeni Üye
  • *
  • remember me #!
« Yanıtla #10 : 21 Ağustos 2010, 18:35:09 »
0
kafa olarak girmedikten sonra . isterse AB kurucusu olsun fark etmez. önce insanlarımızın kafada girmesi lazım AB ye hoş ben kendimi bildim bile gircez bu AB ye :)
Şimdi kendini birşey zannedenler eskiden benim kendimi birşey zannettiğim şeylerimi zannediyorlar ?

skallia
  • Yeni Üye
  • *
  • ciyak
« Yanıtla #11 : 23 Ekim 2010, 12:51:18 »
0
AB Türkiye'ye girmiş zaten gireceği kadar, artık Türkiye AB'ye girse nolur, girmese nolur?
Ayrıca; aldılar da girmedik mi? :p