100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Güray Gürsoy'a Sorular  (Okunma sayısı 96002 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cansu
  • Süper Malt Fan
  • *
  • johnny knoxville!
  • Popülerlik: 0
Ynt: Güray Gürsoy'a Sorular
« Yanıtla #30 : 24 Ocak 2007, 20:13:25 »
0
Evet Güray abi takmıyorum çok zaten,bazı şeylerde kulakları kapatıp taviz vermemek gerekiyor ;)

thewitchof_punk müzikte dalgaya yer yok ;D

Bu arada bir sorum da var(baymamışımdır umarım,böyle parti parti sorarak  ;D )

Canlı performanslarında ritm kaçırma,baget düşürme gibi bir tedirginliğin oluyorumu?

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #31 : 25 Ocak 2007, 17:50:23 »
0
cep tel olayı ise... calistigim yer bir sekilde aldırmayı basardı fakat... telefon butun gun evde masanın ustunde duruyor...ve telefonun numarasını bile bilmiyorum...: )..

çalıştığın yerden kasıt?!.. :P :P şaka şaka şey sorcaktım ben heh davul kursları hakkında ne düşünoysn?sence gerçekten bi kursa gitmeye gerek var mı yani?  ;D bi kaç insanla konuştum da bi kısmı gerekli bi kısmı gereksiz diyo senin fikrini de sorayım dedim  :)
"..and maybe knowing isn't the point."Chuck Palahniuk

gg
  • Malt Davul
  • *
« Yanıtla #32 : 25 Ocak 2007, 18:17:32 »
0
cansu :
canlı calarken...ritm kacirmamak icin...sıkı calismak yeterli... heyecanlanmamakta lazım tabi....
baget kacırma... zil dusmesi... baget kırılması ...ve her turlu aksilik zaten olacak seyler : )... oldugu anda dusunuyorsun... basıma cok geldi.. ve tek elle calmaya devam edip... obur elle durumu toplamak lgerekiyor ... ya da sahnede yardımcı olan roadie arkadaslar duruma mudahele ederler..: ) ( bi nevi" show must go on"...)

thewitchof_punk :
yeni baslayan icin bir hızlı alısma ogrenme olabilir...obur turlu herseyi kendin coup anlaman zaman alabilir..ve sıkıcı olabilir... halbu ki bir bilenden ogrenmek isleri hızlandırabilir...
benim bi acelem yoktu... arkadaslarımdan biraz ogrendim..birazda kendim ... : )...

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #33 : 25 Ocak 2007, 18:22:35 »
0
bi de şey diyolar davulcular tembelleşti artık hiç tabları okumaya kasan yok falan ehueh :P

cansu
  • Süper Malt Fan
  • *
  • johnny knoxville!
« Yanıtla #34 : 25 Ocak 2007, 19:45:16 »
0
ilk aldığın albümü hatırlıyorumusun?Neydi? :)
Bu ARada şu balansın tarihini biraz daha erkene alın çatlayaacağım yaa :)ayrıca,konser sonunda senle sohbet edebilme imkanım olabilirmi?

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #35 : 26 Ocak 2007, 15:58:02 »
0
güray abi Boa-lain serial experiment duvet i hakkında ne düşünyosun? ;D süper şarkı dmi  :D  :D lain'in soundtrackleri çok iyi bnce =)

gg
  • Malt Davul
  • *
« Yanıtla #36 : 26 Ocak 2007, 21:00:52 »
0
thewitchof_punk :
"davulcular tembelleşti artık hiç tabları okumaya kasan yok" ....
....o zaman ben cok usengecim : )

Duvet mukemmel bir sarkı...her zaman 3.1 in onu calmasını istemisimdir : )..daha tam gazlayamadım onlara ...: P.... soundtrack in hepsini dinlemedim...baska neler var?

cansu:

Utanc verici olabilir ...yanlıs hatırlamıyorsam....Micheal Jackson " BAD" albumuydu : ).... sonra da Manowar idi sanırım...:P..senin nedir?

Konser sonrası...tabi ki sohbet edebiliriz... : )

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #37 : 26 Ocak 2007, 21:47:54 »
0
ehuehe üşengeçlik iyidir boşver  :D

valla güray abi bi türk grubunun duvet i çalması süper olurdu hadi güveniyorum sna verirsin gazı sen ;D ;D

ya güray abi sende tam adamına sordun soundtrack'leri...kaç gündür arıyorum müziklerini bi tek giriş müzikleri var..bende senden bekliyodum hani bi kaç tane söylersin diye ama nese kısmet :P :P ama şunu arıyorum baaak:

cansu
  • Süper Malt Fan
  • *
  • johnny knoxville!
« Yanıtla #38 : 26 Ocak 2007, 22:53:48 »
0
cansu:

Utanc verici olabilir ...yanlıs hatırlamıyorsam....Micheal Jackson " BAD" albumuydu : ).... sonra da Manowar idi sanırım...:P..senin nedir?

Konser sonrası...tabi ki sohbet edebiliriz... : )

yabancı bir albümdü hatırlayamadım şuan, ama türk olarak kargonun "yalnızlık mevsimi "albümüydü sanırım :)

Ailen davula başladığında bu konuda sana destek oldu mu?

Türk Rock gruplarında performansını beğendiğin grup(lar) hangisi?

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #39 : 26 Ocak 2007, 23:58:55 »
0
ya adaşım olmuyo böyle aklımdaki soruyu sormuşsun(ailen destek oldu mu die ben sorcaktım :D ) nese şans artık cvbı alalım güray abi  :P
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2007, 00:08:17 Gönderen: thewitchof_punk »

cansu
  • Süper Malt Fan
  • *
  • johnny knoxville!
« Yanıtla #40 : 27 Ocak 2007, 12:08:47 »
0
thewitchof_punk çok farkeder mi kimin sorduğu,ama yine de kusura bakma,önce davranmışım sanırım ;) :)

Kullanırken En rahat ettiğin baget markası ve modeli nedir Güray abi?

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #41 : 27 Ocak 2007, 18:49:51 »
0
ya güray abi sende bu 'bateri değil davul' olayına katılıyo musun sende? hani ''bateri fransızcadan gelen bi isim türkçe konuşalım o davuldur'' ..buna katıldığın için mi davul diyosun(sitede hep davul yazdığın için öyle dedim  :D ) yoksa alışkanlık mı oldu :D çnkü bazı insanlar(hatta bi çoğu) hep bateri derler ve ben karşıyım şahsen...türkçe ismini kullanmak çok daha iyi  ;)..

gg
  • Malt Davul
  • *
« Yanıtla #42 : 28 Ocak 2007, 12:47:00 »
0
thewitchof_punk :
Lain in şarkılarını bende merak ediyorum..bulursan haber verirsin : )
Davul olayına ağzım alışmış herhalde... yoksa doğrusu nedir bilmem

cansu:
Ailemden destek aldım tabi ... fakat sadece hobi olarak yapmamı istediler....meslek olarak degil  : )
Turk gruplardan...ben Duman ı cok severim...Kurban da iyidir...
baget meselesi ise... kayıtlarda Vic firth un Steve gadd modelini kullanıyorum....ama provalarda..SA-5B ne olsa kullanırım...

cansu
  • Süper Malt Fan
  • *
  • johnny knoxville!
« Yanıtla #43 : 28 Ocak 2007, 16:02:29 »
0
_Neden Bateri?(bu soruyu çok sormuşumdur kendime ;D ;D)

_Baterist olmanın olumlu ve olumsuz yönleri sence neler?

_Geçenlerde arkadaşlarımla bahsediyorduk bir konudan,Sence hiç nota ve müzik,bilgisi olmayan bir insan davul çalmayı öğrenebilirmi yada herheangi bir müzik aletini?Yani bu tamamen yetenek işimidir yoksa çalışmaya mı bağlıdır?Ben başlamadan önce yeterli bir müzik ve nota bilgisine sahip olduğum için daha kolay oldu  ve biraz da yetenek işi gibi geliyor ama sana göre nedir?Bir kaç arkadaşım nota ve müzik bilgleri olmadıkları için istedikleri müzik aletini çalmaya cesaret edemiyorlar....

kutbukuzey
  • Ultra Malt Fan
  • *
    • myspace
« Yanıtla #44 : 28 Ocak 2007, 17:00:43 »
0
_Neden Bateri?(bu soruyu çok sormuşumdur kendime ;D ;D)

_Baterist olmanın olumlu ve olumsuz yönleri sence neler?

_Geçenlerde arkadaşlarımla bahsediyorduk bir konudan,Sence hiç nota ve müzik,bilgisi olmayan bir insan davul çalmayı öğrenebilirmi yada herheangi bir müzik aletini?Yani bu tamamen yetenek işimidir yoksa çalışmaya mı bağlıdır?Ben başlamadan önce yeterli bir müzik ve nota bilgisine sahip olduğum için daha kolay oldu  ve biraz da yetenek işi gibi geliyor ama sana göre nedir?Bir kaç arkadaşım nota ve müzik bilgleri olmadıkları için istedikleri müzik aletini çalmaya cesaret edemiyorlar....
cansu ben nota bilmiyorum ;D ;D ama davulu ii öttürüom bi amatöre göre =)