100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Mutluluk Nedir..?  (Okunma sayısı 7805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hardrockcafe
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • GıBsoN Les PauL & 0.2 Pena / Mutlu olup unutmaya..
  • Popülerlik: 0
    • My space
Mutluluk Nedir..?
« : 29 Eylül 2007, 19:36:19 »
0
Mutluluk

Sabah uyandığında, yataktan kalkmak için çaba harcamaktır. Gözünü açabilmek için çevrene, her zaman baktığın eşyalara ilk defa görüyyorumuş gibi bakarak uyanabilme çalışmalarıdır. Her gün hayata yeniden, bir daha ve aynı heyecanla başlayabilmektir.

Perdeyi açıp pencereden dışarıya bakmak, gökyüzüne uzatmak başını ve bulutlara bakıp kısa süreliğine iyi şeyler hayal etmektir.

Giyinip, süslenip sokağa çıktığında, kaldırım kenarında gördüğü rengi kaldırım taşlarını andıran kirli bir kediyi hiçbir şey düşünmeden okşamaktır.

Oturduğun parkta, gördüğün topraktan saksıdaki susuz kalkmış çiçeğe su vermek, yapraklarındaki tozları silmektir mutluluk.

Küçük şeylere önem vermektir, en azından onlara harcadığın zaman için saygı duymaktır.

Yine aynı sabah kafanın üzerinden cıvıldayarak geçen kuşların seslerini dinlemektir. O en sevdiğin şarkıyı senin şarkını söyleyen kuşların seslerini.

İşte bunların hepsi olurken yüreğinde bir sızı duyarsın ya işte mutluluk odur.

Ancak sabah uyandığında yataktan kalkamayacağını bilmek, dizlerindeki hayat belirtisinin yok olması değildir mutluluk.

Perdeyi açtığında, güneşin sıcaklığını yüzünde hissedebildiğin halde, parlaklığını görememek değildir mutluluk.

Aynı sabahın akşamında hiçbir şey düşünmeden okşadığın kediyi kuyruğuna teneke bağlanmış vaziyette, ıslıklar arasında acıyla gezerken bir de tenekenin ıslığına katlanmasını görmek değildir mutluluk.

Yine sabah sana en sevdiğin şarkıyı söyleyen kuşun kaldırıma yapışmış haritasını görmek değildir.

Ya da o kuşu koklayarak öğle yemeğini hazırlayan kedinin çürümüş görüntüsünü seyretmek değildir mutluluk.

İşte bunlar olurken yine yüreğinde bir sızı duyarsın ya hani mutluluk değildir o, bizim tatmaktan hiç hoşlanmadığımız pastanın en sona kalan dilimidir.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2007, 19:56:52 Gönderen: thewitchof_punk »
Herkes bana vücudumdaki tırnak izlerini soruyor. "Gamze" diyorum onlar, "küçük gamzecikler"... Küçük sevgilinin yaptığı küçük gamzecikler. Tırnaklarında et parçalarım var. Küfürbaz şairlerin mısraları dolaşıyor seninle dolaştığımız her sokakta. "Siktir olup gittiğini" söylüyorlar kafiye gereği...

|nemesis|
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • poopyzopherenia
Ynt: Mutluluk Nedir..?
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2007, 20:12:54 »
0
seratoninlerim.

sıcak çay,sigara,sayısalı anlamak,uyumak mutlu eden şeylerdir...
Di mi Sig?

şamşeytanı
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2007, 02:36:21 »
0
Acıyı hissetmediğimiz anlardır
İnsan büyüdükçe hayalleri küçülür mü?

stray
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • sözüm ki tek sana geçmez celladımsın ey zaman
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2007, 22:44:12 »
0
damı akan bir evde uyduruk bir şemsiyenin altında tüm aile ve hayvan fertleri ile uyumakdır
ben gönüllerin V.İ.P. üyesiyim
8) :o

gel sen benim ol  git de bi sümkür vur gelişine kurban!

|nemesis|
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • poopyzopherenia
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2007, 00:34:21 »
0
damı akan bir evde uyduruk bir şemsiyenin altında tüm aile ve hayvan fertleri ile uyumakdır

bunun resmi vardı...ve ordaki yüzler çok samimi gülüyordu...
Di mi Sig?

manolyabarıshcı
  • Mega Malt Fan
  • *
  • ain't no love in the heart of the city
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2007, 00:59:30 »
0
hayranı olduğunuz müzisyen size özel mesaj attığında hissettiğiniz duygudur ::)
başınızı yastığa koyduğunuz zaman keşke demediğinz anlardır
umut etmekten vazgeçmeyip çocuklar gibi inatlaşmaktır hayatla...
bazen bi sokak köpeğinin o masum gözlerinde gördüğümüz,onu okşadığımızda onun bize hissettirdiği sıcacık histir mutluluk...
bazen de sevildiğinizi hissetmektir :)
bir önyargıyı kırmak atomu parçalamaktan daha zordur

alexis
  • Mega Malt Fan
  • *
  • personal message
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2007, 18:23:53 »
0
mutluluk insanın üzerine yakışanı giymesidir :F
FARKLI OLMAYA CÜRRET ET!
DAHA ÜSTÜN BİR HAYATI HEDEFLE!
SIRADAN OLMAK ÖLÜMDÜR!

kardelen
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2007, 11:10:10 »
0
bu bakımdan insan ne kadar çok tuvalete çıkarsa o kadar mutlu olur derim.

guerra_trock
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2007, 19:11:22 »
0
hımmmm şuan ne olduğunu bilemeyecem amaa bulursam tarifini anlatırım...
Think Locally, Fuck Globally

nonconformıst
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Ekim 2007, 20:06:16 »
0
Mutluluk "ılık" bir elektrottan ibaret

Hire, aşağı yukarı 20 yıldır çeşitli depresyonlar için tedavi görmekte ve herhangi bir fayda alamadığını belirtiyor. Bir çok ilaç kullanmış, daha sonrasında elektrokonvülsif terapi (electroconculsive therapy - ECT) denen bir tür tedavi denenmiş; ancak bu da Hire için başarısız bir deneme. O da son umudunu bu sinir cerrahi yöntemine bağlamış; Deep Brain Stimulation-DBS.

Bu yöntemle beyine yerleştirilen elektrotlar, psikolojik durumun (mod) düzenlenmesi ile çok ilgili bir bölüm olduğu düşünülen bir bölgeye elektrik seli uyguluyor. Kablolar bir ucuyla beyin merkezine bir ucuyla da göğüse implate edilmiş ve elektrik yükünü sağlayan bataryayı uyaran i-pod nano büyüklüğünde iki tane batarya stimulatörüne bağlı. Bu stimülatörler aynı zamanda defibrilatör denen ve kalp kasının fibrine olmasını önleyerek kalp krizini önleyen bir cihazla eşit özellikteyse bunların kalp krizi etkisini de önleyici olduğu düşünülmekte.

Operasyondan sonra bir kol saatini ancak çalıştırabilecek olan 2 volt elektrik enerjisi kabloların beyindeki ucuna ulaşıp, buradan 2 milimetre kadar etrafa dağılıyor. Milyonlarca nöron uyarılıyor ve sonuç anında alınıyor! Hire ilk olarak kendini "Ilık" hissediyor, biraz da heyecanlı...

Sonrasında olanlar oluyor. Her şey daha parlak görünüyor Hire'a. Başındaki lambalar, insanlar. "Şimdi gerçekten mutluyum." diyor öncelikle ve ekliyor "Ayağa kalkıp her şeyi yapabilecek gibi hissediyorum." ve 20 yıl sonra ilk defa, kafasında halka civatalı ve kafatasında iki deliği ile Hire gülümsüyor...

http://www.bilim.org/?s=haber&haberid=463
Gördüğümü görecekler diye ödüm geriliyor

rockülen
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2007, 20:15:30 »
0
kendini sevmektir barışık olmaktır yahu
cızt cızt

hardrockcafe
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • GıBsoN Les PauL & 0.2 Pena / Mutlu olup unutmaya..
    • My space
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2007, 11:47:13 »
0
bir avuç anksiyetedir mutluluk
Herkes bana vücudumdaki tırnak izlerini soruyor. "Gamze" diyorum onlar, "küçük gamzecikler"... Küçük sevgilinin yaptığı küçük gamzecikler. Tırnaklarında et parçalarım var. Küfürbaz şairlerin mısraları dolaşıyor seninle dolaştığımız her sokakta. "Siktir olup gittiğini" söylüyorlar kafiye gereği...

kutupayısı
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2008, 17:46:33 »
0
Aydın Doğan'ın Gümüşhane'deki akrabalarından birinin bir oğlu var.Bu adam askerliğini de yapmış fakat sokak serserisi modelinde olduğu için çalışmıyyorumuş.
Günlerden bir gün bu elemanın annesi Aydın Doğan'ı aramış."Bizim oğlanın işi gücü yok,kız istemeye gidemiyoruz şuna bi iş bul"demiş.Hürriyet gazetesinin Ankara bölümünde Kelebek ekinde iş bulunmuş.Burada muhabirlik yapacak olan bu eleman akrabasına güvenerek işe çıkmıyyorumuş.Gazetenin müdürü de bu duruma sinirlenmiş,"al sana kameraman.Gölbaşı'nın ... köyüne gideceksin mutluluğu araştıracaksın" demiş.
neyse bunlar basmış gitmiş Gölbaşı'na.
köye girerken amcanın birine syorumuş bu:
-emmi mutluluk nedir?
-valla ben bilmem bizim muhtar bilir.
-muhtar nerde?
-aha bak şurdan sağa sap orda kahveyi görürsün ordadır.
Bizimkiler muhtarı bulmuş muhabbete başlamışlar:
-amca mutluluk nedir?
-haa bak şimdi.bizim köyde üç tane grup vardır.1.benim kafile,2.imamın cemaati 3.de ihtiyar heyetidir.bir gün ihtiyar heyetinin eşeği kayboldu.biz de 3 kola ayrılıp aramaya başladık.derenin kenarından geçerken bir de ne göreyim;heyetin eşeği.canım çekti kaydım.ben işimi gördüm mutluyum,eşek sahibini buldu mutlu,heyet eşeğini buldu mutlu.ha bak bi de bir gün imamın karısı kayboldu.yine üç kola ayrıldık.harmanyerinin ordan geçerken ne göreim;imamın karısı.imam 80 yaşında karısı 30 yaşında.canım çekti kaydım.ben işimi gördüm mutluyum,hatun işini gördü mutlu,imam karısını buldu mutu.
-!!peki emmi mutsuzluk nedir?
-haa baka bir gün de ben kayboldum.bu imamın cemaatiyle ihiyar heyeti beni buldu,bana kaydılar.işte mutsuzluk ta budur!

« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2008, 15:36:18 Gönderen: kutupayısı »
abazan değilim,makina mühendisiyim

paçungaa
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • ................
« Yanıtla #13 : 10 Şubat 2008, 19:09:02 »
0
heheeh çok güzelmiş.... ;D :D ; :D :D :D :D :D
uğrunda dertlere düştüğüm sevgili