100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: 'Cenk Bey'den 'lafı hiç dolandırmadan rock yapan bir albüm'  (Okunma sayısı 2261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

charmed
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • AntiRakun
  • Popülerlik: +1
Kasım 2006 sayısında Malt ile yaptığımız röportajdan notlara bir göz atalım. Albümde 10 şarkı var. Sözler Cenk Durmazel'e, müzik ve düzenleme Malt'a ait. Cenk Turanlı (bas) ve Barış Ertunç (gitar) aynı zamanda üçnoktabir'in üyeleri. Davulcu Güray Gürsoy Görsel Efekt Tasarımcısı. Malt'ı dinlerken ve değerlendirirken bu notlar elinizin altında olsun.

Malt, Cenk Bey'in "Yine kavırma bir grup kurup barlarda mı çalsak?" diye düşünüp sonra "Aman ya kim uğraşacak," diyerek vazgeçmesi üzerine hayata geçen bir grup. Cenk'in kendini ve insanları eğlendirecek sağlam bir rock albümü yapmaya karar verdiği anlaşılıyor. 'Sağlam' kısmını hallettikleri açık, zira basta Cenk Turanlı, gitarda Barış Ertunç, davulda Güray Gürsoy, bundan üç beş yıl önce kimsenin hayal dahi edemeyeceği kadar iyi çalan ve harika (sek) bir rock sound'u tutturmayı başaran, enstrümanlarının inceliklerine hakim kaliteli müzisyenler. Cover gruplarında çalmaktan yılmış olmaları (en azından Cenk ve Barış) onları, aksine daha da iyi müzisyen yapmışa benziyor. Cenk Durmazel'in sözlerini ve dolayısıyla albümün ruh halini anlamak için ise yine Kasım sayımızdaki röportaja bağlanalım. Soru şu: "Türk kulağına ters" klişesiyle karşı karşıya kalacağınızı düşündünüz mü?" Cenk Bey yanıtlıyor: "Ben bunların tamamen bir yalan üzerine inşa edildiğini düşünüyorum. Sadece müzik de değil, diziler de öyle. Belli bir takım insanlar var, tam olarak nasıl yaşadığını bilmedikleri insanlar üzerine ticari fikirler üretiyorlar. Mesela reklamcı bir arkadaşımız var, dinlettik şarkıları 'Abi bu çok ecnebi gibi olmuş,' dedi. 'Peki sen beğendin mi?' 'Ben koptum, acayip sevdim,' dedi. 'Peki senin gibi kaç insan var?' dedim, 'Bayağı bir var,' dedi. E senin gibi bayağı bir adam varsa, onlara hiçbir iş yapılmıyor o zaman. Biz de size iş yapıyoruz."

Malt amacına ulaşmış, gitar ve davul sesi duymak isteyenlere ihtiyacı olanı veriyor. Sözleriyle Müebbet Muhabbet hınzırlığını devam ettiriyor. "Maymundan geldiğim şüpheli belki, yaşlandıkça katıra gidiyorum en azından orası belli" ya da "Bu da bir aşk şarkısı ne olur biter, nereye gider, ne zaman bayar biliyoruz hasbel kader" derken Cenk Bey ne yaptığının gayet farkında. Benim favori sözlerim "Gol"deki "Elle oynamayayım maç durmasın, topuğumu ağzına gömünce lütfen faul olmasın" bölümü oldu.

İlk klip "Aşkın Gözü"ne çekildi. Ama albümde mesela "Motor" ya da Queens Of the Stone Age lezzetindeki "Gol" sanki daha öne çıkan parçalar. "Portakal'da vitamin olmak iyidir, kal öyle" diyen "Portakal" da ilgi çekiyor. Tabii biz burada ne kadar yorumlasak, yıldızlasak boş. Herkesin merak ettiği şey albümün Müebbet Muhabbet'in Müzik Mahkemesi'nden kaç tepik alacağı.

Mehmet Tez

« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2007, 19:06:38 Gönderen: su »
DüzMantık

serdar
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • KırıkBaget
  • Popülerlik: 0
bunun bir kısmını ntv deki radyoya konukken söylemişti sanırsam
KırıkBaget's myspace: http://www.myspace.com/sedozone

charmed
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • AntiRakun
  • Popülerlik: +1
bilmiyorum.. o yayını dinlememiştim..
DüzMantık

tolgacan
  • Yeni Üye
  • *
Teşekkürler.  ;)

ece_plcb
  • Yeni Üye
  • *
bencede öyle harkes bi dinlesin ;D
bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen!

felisSs
  • Yeni Üye
  • *
  • Dibe vursam Dip olsam ! Dibe vura vura yorulsam...
ılgınc ve hos buldum yazıyı saolun :)
akın var güneşe akın ! güneşi zaptedeceğiz güneşin zaptı yakın !