100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: [Röportaj] blueJean [09.2006]  (Okunma sayısı 3263 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

_PaRaNoYaK
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • www.hardrocktr.org
  • Popülerlik: 0
[Röportaj] blueJean [09.2006]
« : 06 Şubat 2007, 05:25:52 »
0
Malt projesi ne zaman niçin nasıl doğdu?

Cenk Durmazel: Evde takılıyodum senelerdir bin tane jazz üzeri rap rock altı pop zart zurt yaptım evde.Sonra bir gün arabada giderken baktım ya Radiohead ya da daha bunalım şeyler dinliyorum,dedim ki şöyle gazlı,pozitif enerjili birşeyler olsa dinlesek.Akşamına gittim bu heriflere Mojo`ya,dedim grup kafasıyla dalalım,şarkılar prova studyosunda çıksın haldır huldur bir şeyler yapalım...

Neden ''bu herifler'' aklına geldi?

Cenk D.:Daha önceden izlemiştim,o zamanlar Aylin Aslım`la Mnhattan`da çalıyorlardı baktım süper çalıyolar Barış da,Cenk de.Güzel grup kurulur bunlarla demiştim,hala da isimleriyle hitap etmem,''bunlar'' filan derim.Neyse kafamdakileri anlattım onlar da ''aa ne iyi,güzel fikir'' filan dediler,Antisilence`tan Güray`ı da transfer ettik,cümleten daldık işte.Geçen Mayıs`ta.Zaten birçok şarkı vardı bende,bizde kullandıklarımızdan mesela ''katır'',''aşkın gözü'',''deprem'' filan bunlarda hep girişler çıkışlar rap filan ama komik rap gibi.Dedik ki bunlardan yola çıkalım,kendi olayımızı bulmamıza yardımcı olur.

Peki tarzınızı veya türünüzü nasıl görüyorsunuz sonuçta metal geçmişi olan elemanlar var bu grupta.Maltnerde duruyor?

Cenk D.:Malt şu an stüdyoda duruyor.Grubu kurarken de böyle kendi kendimize pozitif,gaz şarkılar yapalım sarhoşken de ayıkken de insanlar keyifle dinlesin dedik.Olaya bir omurga belirleyince işler çok daha rahat yürüdü bizim açımızdan.

Şarkı yapım aşaması nasıl gerçeklerşiyor,nasıl bir iş birliği var?

Cenk D.:Sözleri ben yazıyorum.Mesela barış gitarı alıyor,eline çalıyor ''aa güzel oldu diyor'' o şekilde gelişiyor.Şarkının sıfırdan ortaya çıkışı evde oluyor.Şöyle şekli şemali belli olunca studyoya geçiyoruz.

Yaş ortalaması biraz yüksek bir grup değil mi,yani grubun geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Cenk T.:Zaten şurada rock piyasasından emekliliğe iki sene kaldı:)
Cenk D.:İkinci albümü caz yapacağız,üçüncü albümü sanat müziği bütün albümler farklı tarzda olacak yaş ortalamamıza göre:)

Peki grubun ismi nerden geliyor?

Cenk D.:Napalım ne edelim düşündük,Malt`a karar verdik.Sek bir şey yapıyoruz biz,içine bir şeyler katmıyoruz.Mesela viskide malt denir ya da blended viski denir.Malt viski tek harmandır.
Barış:Cank atıyor ya.''grubun ismi The Malt olsun'' dedi,biz de güldük ''ne öyle The Cult'' gibi diye.Ama oldu yani ilk söylenen grubun ismi.İkinci bir isim düşünmedik.

''Arabada giderken Radiohead ya da daha bunalım şayler habire karşıma çıkıyordu'' dedin.Türk rock piyasasında da öyle bir şey görüyor musun,bir tek düzelik filan?

Cenk D.:Acaip depresiflik var sözlerde.Haksız değiller sonuçta,ben bu gün starım diyen rockçı adam kontörlü telefonuna kontör alacak para bulmaya çalışıyor filan.Şu an rock denen şeyin Rock olduğunu da düşünmüyorum.''Kemanlar koyduk en göbek havalısından,bir iki tane de Türk ezgisi koyalım bizim topraklarımızdan olsun'' denmesinin yalan olduğunu düşünüyorum.Bu yüzden bizde yok öyle şeyler.Yani ben sevemiyorum ve kendi adıma çok severek dinleyeceğim bir şeyler yapmak istiyorum.Ama bazı şarkılar da çok güzel mesela Dilemma`nın açılış parçası.O albümdeki diğer şarkıları sevmiyorum o ayrı.Bence ister istemez herkes ''nasıl satarız''ın derdine düşüyor ve buda doğallığı yokdiyor.Doğal olmayan duygusu geçmeyen işleri de hedef kitlesi bile almıyor.Sonra ''ay sektör öldü''.

Siz bu albümde hiç böyle tavizler vermiyor musunuz?

Barış:Oturup böyle şeyler konuşmuyoruz ki Türk rock piyasası nasıl diye.Yani ''durun bir dakika Türk rock piyasasına çok acayip bir şey yapacağız'' gibi bir konu hiç geçmedi yani.
Cenk D.:Keşke ilk başta sen gelseymişsin de böyle şeyler sorsaymışsın Doğu bey:)

Senin Badluck geçmişini ya da müzisyen geçmişini bilmeyenler bir anda ''komedyen biraz daha para götürmek için albüm çıkarmış'' diyebilir...

Cenk D.:Desinler,umurumda değil.

Yıllardır gördüğümüz kimliğin dışında çıkabiliyor musun?Bir mizah var mı sözlerde?

Cenk D.: Var tabiii ki,sonuçta ben yazıyorum ama espri kısımlarını biraz daha azaltarak yazıyorum.
Cenk T.:Çalışmalar sırasında,kaç yıldır müzikle uğraşan bir adamım benim bile göstermediğim performansı sergilemiştir kendisi.Turneden gelip uyumayıp ertesi sabah dokuzda İzmir`de olması lazım der,sabah yediya kadar sözler üzerinde çalışır.Bu mesela benim Cenk`e aşık olmamı sağlayan şeydir:)

Cenk`in bu''espritüel'' hali nasıl yansıyor studyoya?Saatlerce gülmekten yere yatmalar falan oluyor mu?

Cenk D.:Saatlerce yerlerde yatmayı Alp(''sound engineer''Alp Tungaç) yapıyor,saatlerce yatıyor sonra mix yapmaya çalışıyor:)

Üç nokta ne durumda?

Cenk T.:Şu an albüm kayıtlarındayız.Birde Serdar Akar`ın Barda filminin soundtrack`i için bir şeyler yapıyoruz.

Malt`ın albümünün ismi belli mi?

Cenk D.:''Kendi adını taşıyan albüm'' olcak:)Bunu sadece radyocular ''kendi adını taşıyan albümleri kendi adını taşıyan ilk albümden...'' gibi bir karmaşaya girerlerse n`olur diye yapıyoruz.

Albümdeki favori parçanız?

Cenk D.:Hepsi bizim evladımız:)

Etkilendiğiniz isimler kimler müzisyen olarak?

Cenk D.:David Coverdale,Chris Corvell filan.Ama sadece isim olarak dersen mesela Engelbert Humperdinc ekilenmemesi imkansız bir isimdir.

Kendi verdiğiniz konserler arasında unutamadıklarınız var mı?

Cenk D.:Badluck için en önemli Bon Jovi konseri var.Herifler mutfağıyla gelmişti.Soyunma odalarından birine dev fırınlar,ocaklar filan koydular.Aşçılara Badluck t-shirtleri verdik,karşılığında bize uyduruk bir pizza yaptılar.O sırada amcamlara ıstakozlar filan gidiyor.Bu arada sahneye çıkacağımız esnada grubun sahne menajeri ''yeaah C`mon Let`s Go!'' diye bağırarak önümüzden fener tutarak koşmaya başladı,biz de ne olduğunu anlayamadan koşmaya başladık.O koşu öyle bir gaz verdi ki anlatamam.Adamın görev listesinde var mı acaba ''Ön grubu gaza getir'' diye:)
Cenk T.:Bizim Antisilence`da son konser inanılmazdı.Üç Nokta Bir`le Pink konseri öncesi,Sütlü``yle de Macy Gray öncesi güzeldi.

Şimdi konserlerde pek rock müzikle ilgili olmayıp seni sevenler de olacak muhtemelen?

Cenk D.: Geçenlerde Üç Nokta Bir`le sahneye çıktığımda söyledim,indim oradaki amcalardan biri ''ya cenk bey bu pek komik değildi?'' dedi.
Cenk T.:O kadar grup mantığıyla bakıyoruz ki olaya hakikaten bu adamın şebekliği yüzünden bir şey bekliyorlar mı diye düşünmedim.

Konuk müzisyen olarak Erdem`i almayı düşünüyor musunuz?

Cenk D.: Evet,gitara.Konserlerde bir iki şarkıda çalar herhalde.Ya da susmayıp saatlerce konuşabiliriz,konuşma solo bazında.Ya bizim konserimiz olacaksa eğlenceli olmalı,biz eğlenmek istiyoruz oturmaya gelmedik ki...

Röportaj:Doğu Yücel/İpek Atcan
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2007, 07:23:33 Gönderen: Trade Mad »

Malt :)

ecee
  • Mega Malt Fan
  • *
Ynt: Malt-Blue Jean Röportajı(Eylül-2006)
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2007, 11:09:56 »
0
ii olmuş ropörtaj yavv:D
Cenk D.: Geçenlerde Üç Nokta Bir`le sahneye çıktığımda söyledim,indim oradaki amcalardan biri ''ya cenk bey bu pek komik değildi?'' dedi.
fena güldüm bunaa:D:D

smtg
  • Süper Malt Fan
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2007, 12:22:19 »
0
Konuk müzisyen olarak Erdem`i almayı düşünüyor musunuz?

Cenk D.: Evet,gitara.Konserlerde bir iki şarkıda çalar herhalde.Ya da susmayıp saatlerce konuşabiliriz,konuşma solo bazında.Ya bizim konserimiz olacaksa eğlenceli olmalı,biz eğlenmek istiyoruz oturmaya gelmedik ki...

YUPPPPYYYY....  :D AYIN 8ini iple çakiyom..

kutbukuzey
  • Ultra Malt Fan
  • *
    • myspace
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2007, 13:06:41 »
0
Alıntı

E bundan sonra da Ankara konserini koparak beklerim ben hulennn ;D

garez
  • Yeni Üye
  • *
  • Doğal ol,Traşı kes!
« Yanıtla #4 : 07 Şubat 2007, 05:02:11 »
0
Kendi verdiğiniz konserler arasında unutamadıklarınız var mı?

Cenk D.:Badluck için en önemli Bon Jovi konseri var.Herifler mutfağıyla gelmişti.Soyunma odalarından birine dev fırınlar,ocaklar filan koydular.Aşçılara Badluck t-shirtleri verdik,karşılığında bize uyduruk bir pizza yaptılar.O sırada amcamlara ıstakozlar filan gidiyor.Bu arada sahneye çıkacağımız esnada grubun sahne menajeri ''yeaah C`mon Let`s Go!'' diye bağırarak önümüzden fener tutarak koşmaya başladı,biz de ne olduğunu anlayamadan koşmaya başladık.O koşu öyle bir gaz verdi ki anlatamam.Adamın görev listesinde var mı acaba ''Ön grubu gaza getir'' diye:)

aşçılara badluck t-shirti çok hoşmuş ya:)

motorbreath
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Şubat 2007, 15:37:28 »
0
tam tahmin ettiğim gibi bir röportaj.. ama erdemi gerçekten beklerim konserlere:) gazı vermişsiniz bi kere ;)

su
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • The truth is out where?
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2007, 01:03:31 »
0
bunlar da sayfalar...

Bir dost.

kutbukuzey
  • Ultra Malt Fan
  • *
    • myspace
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2007, 01:34:37 »
0
sayın güray bey abiğcim nie konuşmamış ki ::)

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
Ynt: [Röportaj] blueJean [09.2006]
« Yanıtla #8 : 13 Şubat 2007, 18:08:29 »
0
iyi röportaj olmuş paylaşım için sağol (:

----

Cenk D.:Hepsi bizim evladımız:) ;D
"..and maybe knowing isn't the point."Chuck Palahniuk

_PaRaNoYaK
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • www.hardrocktr.org
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2007, 22:31:51 »
0
iyi röportaj olmuş paylaşım için sağol (:

----

Cenk D.:Hepsi bizim evladımız:) ;D
sende sağol dediğin için sağol.gece 4te oturdum yazdım ;D :D

Malt :)

rebel_burju
  • Mega Malt Fan
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2007, 21:16:41 »
0
döktürmüş cem abiii yakışırr
geçmişi sildim attım geleceğimden kaçamam:)

rarely
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
    • rarely
« Yanıtla #11 : 07 Ağustos 2007, 22:05:36 »
0
bende ne zaman çıkmışlar diye kendime ssoruyordum meğersem şubat ayındaymış sitede yayınlanması
ediyesel titinet

MaltN-Roll
  • Süper Malt Fan
  • *
  • Yolluk isterim benim onların babası !!
  • Popülerlik: +1
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2007, 04:01:28 »
0
döktürmüş cem abiii yakışırr

cem?