100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: [Yorum] Zaman Gazetesi [08.02.2007]  (Okunma sayısı 8568 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lanetlipire
  • Yeni Üye
  • *
  • Popülerlik: 0
Ynt: [Yorum] Zaman Gazetesi [08.02.2007]
« Yanıtla #15 : 11 Ağustos 2007, 19:54:38 »
0
zaman gazetesinin böyle şeyler yazacağını bilmezdim her sabah dükkanımızı açmaya geldiğimde kapının önünde bulur içerde kaldırır koyardım bi köşeye demekki okumak lazımmış :)
tommiks forever

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #16 : 11 Ağustos 2007, 20:37:48 »
0
En tehlikelisi bu işte.Takım elbise giymiş ve dişlerini fırçalamış bir kurdun kuzuya o kadar da tehlikeli görünmemeye başlaması.Müzikle nasıl da aynı dilde konuşabildiğimizi biliyorum.Hoşgörüyü üzerinde tartıştığımız konuya uygulamayı da denedim.Bunu insan kavramı üzerinden okumaya çalıştım.Ama bu kadar basit değil.Adalet tanrıçasına tecavüz eder gibi cumhuriyetin altını kazımaya çalışıyorlar ve bunu gerçekleştirdiklerinde dostlarım,kendini apartman zanneden iskambilden evler gibi ,kıçını kurtaran namussuzlar hariç hep birlikte bir zalime satılacağız.Çok bildiğimi ya da en doğrusunu bildiğimi söylemiyorum,özellikle de onyedi yaşındayken.Ama bunu gördüm,böyle bildim ve ne yazık ki doğru söylüyorum.

bu konuda sana katılıyorum arkadaşım
FELSEFE YAPMA, YAPANI TAKMA, GÜNÜNÜ GÜN ETMENE DALGANA BAK...

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #17 : 11 Ağustos 2007, 20:40:02 »
0
En tehlikelisi bu işte.Takım elbise giymiş ve dişlerini fırçalamış bir kurdun kuzuya o kadar da tehlikeli görünmemeye başlaması.Müzikle nasıl da aynı dilde konuşabildiğimizi biliyorum.Hoşgörüyü üzerinde tartıştığımız konuya uygulamayı da denedim.Bunu insan kavramı üzerinden okumaya çalıştım.Ama bu kadar basit değil.Adalet tanrıçasına tecavüz eder gibi cumhuriyetin altını kazımaya çalışıyorlar ve bunu gerçekleştirdiklerinde dostlarım,kendini apartman zanneden iskambilden evler gibi ,kıçını kurtaran namussuzlar hariç hep birlikte bir zalime satılacağız.Çok bildiğimi ya da en doğrusunu bildiğimi söylemiyorum,özellikle de onyedi yaşındayken.Ama bunu gördüm,böyle bildim ve ne yazık ki doğru söylüyorum.

bu konuda sana katılıyorum arkadaşım
hani konuşulmayacaktı böyle konular burada :( dedikleriniz de çok haklı olsanız da

kardelen
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #18 : 11 Ağustos 2007, 20:51:31 »
0
seslendiğin yerlerden cevap gelmesi hoş bir duyguymuş,efe ve aliçetin'e teşekkürler!demek istediğini çok iyi anladım aliçetin inan ben de tartışmalara eşlik eden huzursuz ortamlardan hiç hoşlanmıyorum ama bu konuda sessiz kalamazdım.yine de hepimiz müzik için buradayız bunu unutmamak gerek.

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #19 : 11 Ağustos 2007, 20:57:22 »
0
önemli değil yahu.evet hepimiz müzik için burdayız. o yüzden başka birşey konuşmayalım.neyse kapandı zaten konu

inaneren55
  • Süper Malt Fan
  • *
  • En Büyük Asker Bizim Asker! :P
« Yanıtla #20 : 14 Ağustos 2007, 23:06:05 »
0
Ne olursa olsun bir şeyler yazacağım.Kovulsam bilee.
Sizce de çok açık değil mi? Ben ilk cümleden itibaren 2 yazıda da aynı duyguyu,isteği,amacı gördüm.globalleştik dediğimiz olayları uyguladıklarını gösterdikleri nurlu,beyaz,kutsal vb. bir maske takıyorlar.Malt,Pentagram ve onların röportaj yaptığı tüm gruplar başarılarıyla piyasada bulunan,sevilen,dinlenen,tutulan ve dünyanın yeni tutkusu Rock ve dalları üzerine gruplar değiller mi?Yani demek istediğim bu piyasa kafasıyla giden bir maske takıyorlar ve piyasaya mıknatıslık yapmaya çıkıyorlar.Çoğu kişinin yorumu “Zaman gazetesinden bunu beklemezdim şaşırdım valla” idi.Ve onlar bu yazılarıyazarken aa Zaman gazetesinde bunlar da varmış hadi sitesine üye olalım hadi Gazeteye üye olalım derken köşeyi dönüyorlar ama yaşayan birer hastalık saçan cesete dönüşüyorlar…16 yaşımdayım..daha yolun başındayım ama bunlar heryerde karşıma çıkıyor.demekki bir örümcek gibi heryeri sardılar.Ben gazeteye üyeliği bırakın hazır su almakiçin abonelik nedir bilmem giderim varsa alırım yoksa ararım ama gazete üyeliğini 5-6 yıl önce duymaya başladım ki bu da Türkiye’nin globalleştiğini gösterir(!).Ya da biz öyle sanıyoruz.Artık uyanmalıyız!Ya el çekecekler ya da çektireceğiz.

kimnebilsinbeni
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 03 Ekim 2007, 08:30:10 »
0
sevgili genç arkadaşlarım,

önyargı sahibi olmak için 15,16,17 hakikaten pek erken değil mi sizce de? gerçekten bir takiyye uğruna bir gazetenin koskoca hem de kültür sanat gibi en prestijli sayfası heba edilir mi? diyelim ki sisteme itimadınız yok; en azından bu haberleri yapan ve yayınlanmasında mahzur görmeyen kişilerin sağlam bir müzik kulağı, sağlam bir müzik zevki olabileceği ihtimalini bile kabul edemeyecek kadar kabuk bağlamış fikirlere mi sahipsiniz? yahu burada fan sitesindesiniz; bir sorun bakalım cenk ağabeyinize onunla röportaj yapan bu elif tunca ne menem bir hatunmuş? takiyye sezmiş mi mesela sorularında cenk bey? ya da pentagram'dan hakan utangaç'a bir mail atın bakalım; zaman gazetesinden sizinle görüşen iki tip varmış, ne ola ki? diye. kesmezse, hatta en güzeli bence, siz tanımaya çalışın bakalım kimmiş bu insanlar? bir gün telefon açın gazeteye, elif tuncayla ya da ali pektaşla konuşun bakalım, neymiş amaçları bu insanların? bir de ipucu vereyim mi; insan takiyye yapmak için pentagram konserinde iki saat zıplaya zıplaya bağıra çağıra yırtınmaz. benden duymuş olmayın ama ben bu ablayı ve abiyi, yanlarında biri daha olacak vaziyette kuruçeşme'deki konserde aynen bu halde gördüm!

öpüldünüz arkadaşlar

inaneren55
  • Süper Malt Fan
  • *
  • En Büyük Asker Bizim Asker! :P
« Yanıtla #22 : 03 Ekim 2007, 17:38:54 »
0
yazanlardan açıkça anlaşılıyor :D