100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Malt Hakkında  (Okunma sayısı 76545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Malt
  • Administrator
  • *
  • Popülerlik: 0
Malt Hakkında
« : 13 Ocak 2007, 00:44:43 »
0
90’lı yıllarda Badluck grubunun solistliğini yapan, ekranların tanınan simalarından Cenk Durmazel, yeni gurubu MALT ile hazırladığı ilk albümü “KENDİ ADINI TAŞIYAN İLK ALBÜM” Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.

Yol albümü niteliğinde olan Malt’ın “KENDİ ADINI TAŞIYAN İLK ALBÜM”ü eğlenceli, hayatı sorgulayan ve ironi yüklü sözlerinin yanı sıra sert ve enerjik sounda sahip bir performans albümü.
Cenk Durmazel, Malt ile 3 hafta gibi bir sürede kaydettiği ilk albümleri için; sek ve buzsuz oldu benzetmesini yapıyor. Zor hayat şartları altında yaşayanlar için pozitif yüklü parçalar söyleyen Malt, bu albümü dinlerken kimsenin dert sahibi olmayacağını söylüyor.

“Tanımadığımız insanlar üzerinden ticari sonuçlara varmak yerine ne hissediyorsak onu yaptık” diyen Cenk, Erdem’den sıkıldığı bir dönemde, yanına aldığı 3 kişi ile kurduğu Malt ile yüzlerce türü karıştırmadan sadece rock yapıyor.

ATM stüdyolarında hazırlanan albümde tüm şarkı sözleri Cenk Durmazel’e ait, besteler ise gurubun ortak çalışması sonucu ortaya çıktı. Cenk Durmazel(vokal), Cenk Turanlı(bas), Barış Ertunç (gitar) ve Güray Gürsoy ‘dan(davul) oluşan MALT’ın ilk klibi “Aşkın Gözü” adlı parçaya gurubun davulcusu Güray Gürsoy yönetmenliğinde, 35 mm formatında çekildi. Sütlücede bulunan Makine Stüdyolarında, yeşil background da çekildikten sonra, bilgisayarda çeşitli teknikler yardımıyla arka fondaki mekanlar oluşturuldu.

ecee
  • Mega Malt Fan
  • *
Ynt: Malt Hakkında
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2007, 07:46:03 »
0
ilk mesaj benden olsun..böyle bir grup türkiye'de olduğu için çok seviniyorum ve grup üyelerini ayrı ayrı tebrik ediyorum böyle güzel ve kaliteli bir müzik yapıp bize sundukları için..süpersiniz abilerim :D

eylül
  • Mega Malt Fan
  • *
    • üçnoktabir
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2007, 12:01:19 »
0
malt ile tanıştığıma sevindim

FloydianDM
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2007, 14:10:26 »
0
Gerçekten mükemmel bir albüm olmuş. Herşeyiyle Rock olmuş. Sözler, müzik ve tabii ki Cenk Durmazel'in vokalleri... Umarım Malt ileride başka albümler de yapar ve biz coşarız.

nightmare
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2007, 16:50:34 »
0
cenk beyi tekrar dinlemek  çok güzel...

CagLa
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2007, 20:10:14 »
0
acaip sevindim yahu zaten albümün çıkmasını ne zamandır bekliyodum. ;) çok iyi bişey bekliyordum ama bu şarkılar benim beklentilerimin çok çok üstünde geldi hayran oldum  ;D bakalım konserlere de gelirim inşallah ama para yok işte heheh :) deprem çok güzel ya ::) :o
Biz hayvanları severiz onları öldürmeden yeriz!

Blackened
  • Süper Malt Fan
  • *
  • Düşebakan
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2007, 12:39:02 »
0
malt beni feci şaşırttı.tabi ben badluck ı o zaman bilmiordm o yüzden biraz da panik gibi sulucırtlak bi grup bekliordm açıkçası ama şaşırıp kaldım.

klibi izlerken ağzım açık kaldı.albümü aldım bitirene kadar tek kelime edemedim :D

harbiden baba gibi hard rock işte hoca yaw.sololar,riffler,serseri sözler,baslar,davullar,vokaller faln herşei ile on numara bi albüm olmuş.

helal son zamanlarda gözümde türk rock müziğine gelen en ii şelerden biri siz oldunuz.

"high hopes in my veins and the darkness in my pocket.
the creator of eternity.is it me?"

"Tanrıların diyarında kimin en güçlü olduğunu kim bilecek?"

smtg
  • Süper Malt Fan
  • *
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2007, 00:46:21 »
0
harbi bende çok şaşırdım maltı ilk dinlediğimde.. etrafta duyuyorduk az da olsa cenk beyin bişeyler yapmaya çalıştığını, ama bu denli sert bi saundlu bir albüme imza atmaları çok sewindirdi beni.. konserlerde erdem beyide görmek istiyoruz bu arada.. hatta konser öncesi stendap olsun yaa.. neyse süper albüm süper riffler süper davul ne deyim başka ellerinize, ayaklarınıza gırtlağınıza sağlık arkadaşlar.. aman dağılmayında.. bu ülkede moda çünkü.. önce kurulurlar gruplar sonra dağılırlar sonra yine kurulurlar...........

KONSER İSTERİZ! KONSER İSTERİZ! KONSER İSTERİZ! KONSER İSTERİZ!

serdarcharliebrown
  • Yeni Üye
  • *
    • canınızı sıkmak istemem
« Yanıtla #8 : 15 Ocak 2007, 05:53:32 »
0
protez müziğin dev ikilisi cenk ve erdem beylerin en azından bir kısmının tekrar müziğe geri dönmesine pek bir sevindim. "kulaklara kaçar oldum"dan beri cenk bey'in sesine hasrettik. bu ne güzel bir oluşumdur ki artık albümlerini beklemekten iflahımızın kesildiği üçnoktabir'in özellikle canlı performanslarında hayran bırakan iki gitaristini de sundu bize. şimdi tek eksiğimiz konserler ki bunun için de şubat ayını beklememiz gerektiğini dedikodular çerçevesinde bilmekteyiz. sabırlıyız efendim.

jeff buckley
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2007, 09:30:42 »
0
güzel bir oluşum, güzel de bir albüm olmuş efendim. artık devamını bekliyoruz, konseri falandı, charlie brown bey'in aldığı duyumlar da doğrudur umarım.

su
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • The truth is out where?
« Yanıtla #10 : 15 Ocak 2007, 14:31:48 »
0
şubat olur, şubat olmazsa mart olur. ama olur. beklenir.
Bir dost.

7_hazal
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Ocak 2007, 22:22:31 »
0
malt hakkında cok bisey bildigimi söylemem zaten bir kac sarkılarını dinledim ama cok begendim
her yer BUZ tutacak...toffeepenny

fnrlsng
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2007, 15:44:13 »
0
çok beğendim. gerçekten.. devamının gelmesi dileğiyle efenim.. hayırlı olsun  : )
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2007, 15:49:24 Gönderen: fnrlsng »
Ben balgama balgam demem; yeşil köpüklü olmadıkça.

db
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 17 Ocak 2007, 04:06:39 »
0
cenk beyin yorum yeteneğini ilk olarak "gürgen palamut" eseriyle tartan biri olarak bu albümün çok "lay lay" olacağı yönünde bi kanıya sahiptim.. fakat albümün tamamını dinlemesem de dinlediğim bikaç parça kafama balyoz gibi indi..ayrıca tebrik etmek ve albümü edinmek şart oldu..kaliteyi yükseltmeniz, en azından düşürmemeniz dileğiyle.. başarılar diliyorum.. yolunuz aydınlık olsun..

moraal
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #14 : 18 Ocak 2007, 18:33:20 »
0
Beklediğim şey buydu=)))konserlerdeki eğlence potansiyelini hayal bile edemedğim mükemmel bişi yaa=))
I Like Living dead,i'LL never die. . .