100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Alice in Chains'in Türkiye Konseri Hakkında Açıklamaları...  (Okunma sayısı 8314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Retheos
  • Yeni Üye
  • *
  • aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır...
  • Popülerlik: 0
Alice in chains, resmi sitesinde İstanbul hakkında birtakım açıklamalar yayımladı.
İşte o açıklama;

“Daha önce İstanbul gibi bir şehirde hiç bulunmadık. Dünyanın en büyük 4. şehri.Kültür olarak ABD'den çok farklı. Bu farklılıklardan biri ne mi? Koku. Otelde üç kez boş bir asansörle 7. kata çıktım, her defasında kusmak üzereydim. Benden önce asansörü kimler kullandı bilmiyorum ama kötü kokularını bırakmışlardı.
Eğer vücut kokunuz gittiğiniz her yerde arkanızdan bir uçak motoru izi bırakacak kadar kötüyse, bir kalıp sabun ve koltuk altı deodorantı kullansanız fena olmayabilir.

Ne yazık ki konser tarihi ve hava koşulları yüzünden gezme fırsatı bulamadım. Biz gelmeden bir gün önce İstanbul’da bomba patlamıştı ve konserin de terörün hedefi olduğu yönünde duyumlar aldık. Otelin girişinde metal dedektörler vardı. Eğer teröristler dürüst ve kurallara uyan adamlar olsalardı, kesin yakalanırlardı. Ama dedektörlerden geçip, alarmı kapayarak yollarına devam da edebilirlerdi, tıpkı lobide gördüğüm adam gibi. Kendimi  hiç güvende hissetmedim.

Bir bomba imha ekibi, bir çift eğitimli köpek ve bir ton güvenlik personeli vardı. Önemli bir iş yapıyorlardı ama kulise gelen başıboş insanları engellemekte çok ağırdılar. Daha önce kuliste hiç bu kadar çok insan görmemiştim ve birçoğunun kimliği yoktu.Birçoğu da yolumu kapatmaktan başka bir şey yapmıyordu.

Kendimi hiç güvende hissetmedim.İşin iyi tarafı bomba patlayacak olursa en azından benle bomba arasında 30 kişilik bir sığınak olacaktı.

Kısacası , kibarca toparlamam gerekirse, İstanbul konserindeki şartlar skandaldı.
Dediğim gibi, hayatımda daha önce gittiğim hiçbir şehire benzemiyordu … "

Resmi site; http://aliceinchains.com/

Trade Mad
  • Administrator
  • *
  • ben mutluyum ulan!
  • Popülerlik: +18
    • Mert Güner
Alice in Chains'den Özür
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2010, 13:09:16 »
0
Türkiye ve Türkler hakkında yazdıklarıyla tepki toplayan Alice in Chains, özür diledi..

Grubun "İstanbul’u tekrar ziyaret etmek" başlıklı özür yazısı şu şekilde:

"İstanbul’dan yazdığım yazıya alınanlardan özür dilemek için bunu yazıyorum. Kimseyi incitmek istememiştim ama yazıyı yeniden okuyunca neden sinirlenildiğini anladım. Yazı özensiz ve ruhsuzdu, onu blog’dan çıkardım. İstanbul’da iş yaptığım herkes arkadaşça ve yardımseverdi. Keşke dışarı çıkıp şehri görebilmek için daha fazla zamanım olsaydı. Kimseye hakaret etmek istemedim. Yazımdan dolayı incittiğim herkesten özür dilerim."

Özrün ardından, yazının siteden tamamen kaldırılmadığı, yalnızca deodoranla ilgili paragrafın çıkarıldığı dikkat çekti.
söyledikçe gerçek olucak: "ben mutluyum ulan!"

Plotonis
  • Yeni Üye
  • *
  • Popülerlik: 0
0
Bu arada bu yorumu Alice In Chains'in gitaristi Jerry Cantrell yapmıştı ve özürüde o diledi , ki söz edilmeyen şey şu ki grubun bas gitaristi Mike Inez gayet güzel günler geçirdi istanbulda . Kapalı Çarşı , Kız Kulesi gibi yerlere götürülmüş memnun edilmişti . Neden koku üzerinde durmuşlar anlamıyorum . Ayrıca adamlar gayet güzel tepkiler aldılar ona rağmen böyle bir yorum garip.