100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Nil Karaibrahimgil  (Okunma sayısı 22251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • Popülerlik: 0
Nil Karaibrahimgil
« : 24 Haziran 2007, 18:40:06 »
0
burada rap'ten carttan curttan bahsetmişler ben de nilden bahsetmek istedm.çok sewiorm onu.çok tatlı.bie bilgi vereyim hakkında :D ;D

Nil Karaibrahimgil dinleyenleri başka dünyalara götüren büyülü sesiyle Alternatif Türk Pop müziğinin son zamanlarda kazandığı en büyük yeteneklerinden birisidir. Müzisyenlerle dolu bir ailenin üyesi olması yakaladığı büyük başarının tesadüf olmadığının en büyük ispatıdır.

Babası Suavi Karaİbrahimgil “Müzikomani” adlı parçasıyla geçmiş yıllarda büyük bir başarı yakalamıştı. On yıl ara ile Gurbetçi ve Biz Sizi Ararız adlı albümlerin altına imza atan Suavi Karaibrahimgil, 1992 yılında son stüdyo çalışması sırasında minik kızı Nil’i en fazla etkileyen isimlerden biridir. O zamanlar 16 yaşında olan Nil büyük bir popstar olmayı kafasına koymuştu.

Nil’in amcası Selami Karaibrahimgil ise Türk Pop Müziğine bir zamanlar damgasını vurmuş hatta dönemin en büyük isimlerinden Ayşegül Aldinç’le ülkemizi Eurovision Şarkı yarışmasında temsil etmiş olan Modern Folk Üçlüsü’nün üyelerinden biridir. Modern Folk Üçlüsü’nün aktif müzik yaşamı sona erdikten sonra Türkiye Turizm Ateşesi olarak çalışmalarına devam eden Selami Karaibrahimgil ise Nil’i bu konuda etkileyen en büyük ikinci isimdir.

22 yaşındayken okuldan arta kalan zamanlarında Reklamevi adlı reklam ajansında metin yazarı olarak çalışmaya başladı.(Reklamevi Sertab Erener’in kardeşi olan Serdar Erener’e ait.) 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra reklam sektöründe çalışmaya devam etti.

Altına imza attığı bazı reklamlarla sektörün oskar ödülleri olarak kabul edilen Kristal Elma ödüllerine layık görüldü. (Hüner Margarin ve First Duo reklamları) Ayrıca iki robot arasındaki aşkı anlatan Algida’nın “Aşkımla Erir misin?”adlı reklam müziğini seslendirerek dikkat çekti. Televizyonlarda sık sık gösterilen Bellona, Trendy&Friendly reklamının müziği de Nil’e ait. (Bellona’yı seslendiren isim Göksel’di.)

Nil Karaibrahimgil için asıl dönüm noktası Hazırkart reklamlarından sonra başladı.Reklamda bir anda tüm Türkiye’nin diline dolanan “Ben Özgürüm” adlı parçayı seslendiren Nil insanlar tarafından Özgür Kız olarak tanındı. Reklamın daha sonraki bölümlerinde Nil’e pop müziğin en başarılı isimlerinden biri olan Tarkan eşlik etti.

2002’de Tarkan’ın başarısında büyük imzası olan Ozan Çolakoğlu ile biraraya gelen Nil Karaibrahimgil Sony Müzik ile bir anlaşma imzalayarak ilk albümü için kolları sıvadı. Seslendirdiği reklamlarla zaten büyük bir kitlenin hayranlığını kazanan Nil’in albümü zaten beklendiği için hiç de sürpriz olmamıştı.

Nil Dünyası adlı albümden ilk klip parçası “Extra Large” ve daha sonra “Rüzgar” ve “Kek” adlı parçalarla pop müzik dünyasında önemli bir yer edinmiş ve kalıcı olacağının ilk sinyallerini vermiştir.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2007, 17:22:35 Gönderen: Silence »

ziwri_zinek
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • agnostik..!
Ynt: özgür kız nil karaibrahimgil
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2007, 18:43:05 »
0
 nerden aldın bilgiyi eheh :P:P 

seviyorum yaa büyüyünce bende özgür kız olcam :D
neden 3 elma?..

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2007, 18:45:09 »
0
nerden aldın bilgiyi eheh :P:P 

seviyorum yaa büyüyünce bende özgür kız olcam :D
aldım bi yerden işte:)

Silence
  • Global Moderator
  • *
  • marks&Silencer
    • www.rockturkey.com
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2007, 18:52:10 »
0
severiz sayarız kendisini...güzel şarkıları vardır her ne kadar rock olmasa da
aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır,iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır...

black_purple
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • SoN MeLodi
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2007, 19:53:08 »
0
bu kzın ilk extra large şarkısını duyduğumda şaka falan sanmıştım...hiç sevmem kendisini.. >:(bide kız rockçıymış gibi bütün rock festivallerine çıkarıyolar anlayamıyorum...şarkılarından da bitek yaş onsekizi beğenmiştim o kadar...
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2007, 20:21:34 Gönderen: black_purple »
..KaR bu Gece..Ay yakıyoR..

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2007, 15:48:55 »
0
bu kzın ilk extra large şarkısını duyduğumda şaka falan sanmıştım...hiç sevmem kendisini.. >:(bide kız rockçıymış gibi bütün rock festivallerine çıkarıyolar anlayamıyorum...şarkılarından da bitek yaş onsekizi beğenmiştim o kadar...

gerçekten çok doğru 1 tespit
bu kızın ne işi war rock festiwalleride yaa >:(

FELSEFE YAPMA, YAPANI TAKMA, GÜNÜNÜ GÜN ETMENE DALGANA BAK...

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2007, 15:52:15 »
0
walla kendi çapında bi şeyler yapmaya çalışıyo işte
özgür kız ayakları takılıyo
özentiden başka bi şey değil
nil den bu piyasada çok war
hiç sewmiyorum kendisini >:(

nova
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2007, 16:17:25 »
0
Rock ve Roll'la uzaktan yakından bir ilgisi olmayan Ni.. gibi  insanlar burada da karşıma çıkıyor  ya, helal olsun. Bu şoktan sonra herhalde bir-iki ay veya  gün siteye girmem :(

charmed
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • AntiRakun
  • Popülerlik: +1
« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2007, 16:33:48 »
0
varlığı benim için bir şey ifade etmiyor. olsa da olur, olmasa da.
ama ;D
pelin şarkısı hoştur, güzeldir.
DüzMantık

Silence
  • Global Moderator
  • *
  • marks&Silencer
    • www.rockturkey.com
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2007, 17:21:48 »
0

rapçilerin ne işi varsa onunda o işi varmış rock festivallerinde ;)

ayrıca kim var piyasada nil gibi olan çok merak ettim açıkcası.kimler hem sözleri yazıp hem de bestesini yapıyorumuş öğrenelim.

tamam belki yaptığı müzik rock değil fakat saygı duyulması gereken işlerdir.
aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır,iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır...

ziwri_zinek
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • agnostik..!
« Yanıtla #10 : 25 Haziran 2007, 17:23:42 »
0

ayrıca kim var piyasada nil gibi olan çok merak ettim açıkcası.kimler hem sözleri yazıp hem de bestesini yapıyorumuş öğrenelim.

çok doğruu aynen katılmaktayım eheh ısılık durumları yanii :D
neden 3 elma?..

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #11 : 25 Haziran 2007, 17:35:32 »
0

walla sesi we şarkıları güzel olan birisi olsa neyse diycem ama o kız tam bir özenti 
rapperlara gelince , bu rapperdan rappera değişir
mesela sagopa kajmer ve istanbul attack gibi mc ve gruplar yer yerde her ortamda sahne alabilir
am ceza gibi özentiler we ayben gibi sözde rapperlar her zaman öyle büyük organizasyonlarda küfürü yerler  ;)

Silence
  • Global Moderator
  • *
  • marks&Silencer
    • www.rockturkey.com
Ynt: Nil Karaibrahimgil
« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2007, 17:38:35 »
0
abi tamamda kimin özentisi neyin özentisi onu çözemedim ben?

EFE_STYLE
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2007, 17:46:50 »
0
walla bunda anlamayacak bi şey yok
bunun adı nil
her şey beklenir o kızdan
özgür kız ayakları takılıyo
kendini bi [Oops] zannediyo işte
popçu ama her tür müzik yapmaya çalışıyo
ne kadar başarılı orası da tartışılır işte
gerçi tartışmaya bile gerek yok
her şey ayan beyan ortada zaten
kendi çapında bi şeyler yapıyo işte ;)

şamşeytanı
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #14 : 25 Haziran 2007, 19:29:07 »
0
ben bir türlü ısınamadım gitti bu kıza. şarkılarında ne anlatıyor ne diyor hiç anlamıyorum. hatta kulağımda mı bir problem var diye düşündüğüm olmuştur bu özgür olduğunu düşünen sığ insan yüzünden
İnsan büyüdükçe hayalleri küçülür mü?