100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Nil Karaibrahimgil  (Okunma sayısı 22288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • Popülerlik: 0
Ynt: Nil Karaibrahimgil
« Yanıtla #15 : 25 Haziran 2007, 21:09:17 »
0
walla bunda anlamayacak bi şey yok
bunun adı nil
her şey beklenir o kızdan
özgür kız ayakları takılıyo
kendini bi [Oops] zannediyo işte
popçu ama her tür müzik yapmaya çalışıyo
ne kadar başarılı orası da tartışılır işte
gerçi tartışmaya bile gerek yok
her şey ayan beyan ortada zaten
kendi çapında bi şeyler yapıyo işte ;)
özentilik konusuna hiç katılmıorm.kim var ki onungbi ben hiç göremedim.ayrıca ben çok doğal ve kendine özgün bi tarzı olduu için sewiyorum kendisini.alakası yok başkasıyla.yaptığı müziğe de saçma diosan bu senn düşüncen.silencenin de dediği gbi burada ve festivallerde rapçilerin ne işi varsa nil'in de o işi var.kme özenti bu kız çok meraklandm ben,söylesene bi şurdan
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2007, 21:15:23 Gönderen: alicetin »

black_purple
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • SoN MeLodi
« Yanıtla #16 : 26 Haziran 2007, 11:04:08 »
0
sonuçta rapçilerde rock söylemiyo nil'de...yaptıkları müzik rock kategorisine girmiyosa rock festivallerinde ne işleri var onu merak ediorum...
..KaR bu Gece..Ay yakıyoR..

su
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • The truth is out where?
« Yanıtla #17 : 26 Haziran 2007, 23:11:36 »
0
Nil iyi bence ya.
Benzese benzese Björk'e benziyordur ucundan. O da yani müziklerinde değil de, seslerini kullanışlarında bir benzerlik var. Müziği de dinleyenine hoş gayet. Zaten iyi olduğu için ve genel olarak beğenilmesi kolay bir tarzı olduğu için seveni de çok. Ne var ki bişey yok bunda.

Rock festivallerine de koşa koşa gitmiyordur herhalde, çağırılıyorsa neden hayır desin ki?
Bir dost.

şamşeytanı
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #18 : 27 Haziran 2007, 00:03:40 »
0
Nil iyi bence ya.
Benzese benzese Björk'e benziyordur ucundan. O da yani müziklerinde değil de, seslerini kullanışlarında bir benzerlik var. Müziği de dinleyenine hoş gayet. Zaten iyi olduğu için ve genel olarak beğenilmesi kolay bir tarzı olduğu için seveni de çok. Ne var ki bişey yok bunda.

Rock festivallerine de koşa koşa gitmiyordur herhalde, çağırılıyorsa neden hayır desin ki?

björk ne alaka! >:( yapmayın allah aşkına ya. björk bu lafı duysa kahrından ölür be ya.
İnsan büyüdükçe hayalleri küçülür mü?

su
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #19 : 27 Haziran 2007, 23:32:51 »
0
Björk evet.
Bilmiyorum doğru anlatamadım mı acaba?

O da yani müziklerinde değil de, seslerini kullanışlarında bir benzerlik var.

Björk'e hakaret ediyor değilim bu sözlerimle, kaldı ki Björk'e hakaret edecek son insanlardan biriyimdir. Nil falan umrumda değil. Sadece küçümsenmesinden rahatsız oldum. Björk laflarımı duysa? Saçma.
Bir dost.

şamşeytanı
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #20 : 28 Haziran 2007, 00:04:23 »
0
saçma üzerine tez yapmış biri olarak (ki bu söylediğim bir şaka değildir) neyin saçma olduğunu çok iyi bilirim. kavga etmek niyetinde değilim kesinlikle. asla kimseyi küçümseme gibi bir densizliğim de olamaz ama insanların nil ile björk'ü kıyaslamaları bana oldukça ters geliyor. seslerini kullanma biçimlerini benzetmene gelince ne yazık ki ucundan kıyısından hiçbir alaka kuramıyorum. hala da björk nireee nil nireee anlayışım devam etmektedir.

su
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #21 : 28 Haziran 2007, 00:38:35 »
0
Bence "saçma", çünkü bence söylediklerimde Björk'e batacak bir şey yok.
Kavga, hayır, zaten etmiyoruz.(Niyetim o değil benim de, sadece kendimi anlatmak)
Onlar arasında kıyaslama yapılması ters gelebilir sana, olabilir, bir şey diyemem. Kendi görüşün ve onu değiştirmek değil niyetim, olamaz da, hatta değiştirmemen daha da iyi bana kalırsa.
İkisinin sesinde de "fısıltımsı" bir şey var, her ne kadar bunu tarif edemeyecek olsam da, benim gördüğüm, algıladığım bir benzerlik var.
Ki bu da "bence".

Ve Björk zaten benim nazarımda Nil'e 1000 basar. Ama Nil de fena değil, iyi bence.

Bir dost.

|nemesis|
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • poopyzopherenia
« Yanıtla #22 : 28 Haziran 2007, 00:45:53 »
0
Bence İkisinin sesinde de "fısıltımsı" bir şey var.

kesinlikle doğru bu.

ikiside anormal derecede özgün bence.bilmem anlatabildim mi?
Di mi Sig?

şamşeytanı
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #23 : 28 Haziran 2007, 14:23:02 »
0
ikisinin özgünlükleri konusunda birşey diyemem. ama özgünlük birinin bir başka birine benzememesi demektir. eğer seslerini kullanış biçimleri birbirine benziyorsa nasıl oluyor da özgün olabiliyor nil?  ayrıca seslerinin kullanış biçimlerinin benzediğini söyleyen ben değilim. ayrıca olay sadece özgünlüklerinden (yani diğerlerinden farklı tarzları olmasından)  dolayı benzetmekten ileri geliyorsa ismail yk'da oldukça özgün. bu mantıkla hareket edersek ismail yk'da mı björk'e benziyor?  ;D ;D ;D

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #24 : 28 Haziran 2007, 17:18:30 »
0
Nil iyi bence ya.
Benzese benzese Björk'e benziyordur ucundani]

zaten ben bi röpörtajnda idolünün björk olduunu duymuştm.bu arada burada su'ya katılıyorum.söyleyiş tarzları az biraz benzio.ama karşlaştrmak çok yanlış.çünkü björk dünyaca ünlü bi sanatçı.hem de gerek ses gerekse tarz bakmndan nil'den çok daa ii.ama nil de türkiye'ye göre çok iyi harika

simsiyah
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • C3yh#N
« Yanıtla #25 : 29 Haziran 2007, 03:01:21 »
0
ikisinin özgünlükleri konusunda birşey diyemem. ama özgünlük birinin bir başka birine benzememesi demektir. eğer seslerini kullanış biçimleri birbirine benziyorsa nasıl oluyor da özgün olabiliyor nil?  ayrıca seslerinin kullanış biçimlerinin benzediğini söyleyen ben değilim. ayrıca olay sadece özgünlüklerinden (yani diğerlerinden farklı tarzları olmasından)  dolayı benzetmekten ileri geliyorsa ismail yk'da oldukça özgün. bu mantıkla hareket edersek ismail yk'da mı björk'e benziyor?  ;D ;D ;D
:D:D:D

Silence
  • Global Moderator
  • *
  • marks&Silencer
    • www.rockturkey.com
« Yanıtla #26 : 29 Haziran 2007, 11:10:34 »
0

evart beynin süper çalışıyor gercekten...özgün olan herşey=björk...bravo mantık bilimine yeni bir soluk yeni bir düzen getirdin.
aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır,iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır...

şamşeytanı
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #27 : 29 Haziran 2007, 14:23:54 »
0

evart beynin süper çalışıyor gercekten...özgün olan herşey=björk...bravo mantık bilimine yeni bir soluk yeni bir düzen getirdin.

övünmek gibi olmasın beynim çok süper çalışır.bu matığı ben bulmadım yaklaşık 2300 yıl önce aristoteles buldu bu mantığı; ben sadece aristoteles mantığı kullanarak denilen şeye yorum yaptım. o mantığı kullanana ben değilim aslında.özgün oldukları için birbirlerine benzetildiklerini söyleyenler bu mantığı kullanıyorlar. öfff ya amma uzadı bu mevzu ya.   :-\

alicetin
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
« Yanıtla #28 : 29 Haziran 2007, 20:35:40 »
0
nil'i sewen,onunla ilgili şeyleri merak eden buraya yazar ve olay kapanır.eleştiri yaptysanız da bi kere yapın.aynı şeyleri defalarca belirtmeye gerek yok.anladk,bu forumda nili sewmeyenler de var

şamşeytanı
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #29 : 30 Haziran 2007, 18:46:32 »
0
nil'i sewen,onunla ilgili şeyleri merak eden buraya yazar ve olay kapanır.eleştiri yaptysanız da bi kere yapın.aynı şeyleri defalarca belirtmeye gerek yok.anladk,bu forumda nili sewmeyenler de var

lafımın üstüne 10 tane şey yazılırsa cevap veririm. ayrıca siz acaba sevmediğiniz gruplar yada kişiler hakkında birşeyler yazmıyor musunuz? bu kadar sinirlenecek birşey söylediğimi de hiç sanmıyorum. ayrıca emir kipleri kullanmanı da hoş karşılamıyorum.