100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Hayko Cepkin  (Okunma sayısı 31379 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_1907
  • Yeni Üye
  • *
  • Popülerlik: 0
Ynt: Hayko Cepkin
« Yanıtla #315 : 09 Eylül 2008, 00:41:30 »
0
Arkadaşlar MTV 08 Oylması 12 ekıme kadar devam edıcekdr Hayko CEPKİN de oylarımısı beklemekdedr

http://ema.mtv.com.tr/vote/#_

TEŞEKKURLER

Not:Sınırsıs oy hakkına sahırsınıs
Öküs Gibi Bakarsan TREN Durmas ki !

H00DED CR0W
  • Yeni Üye
  • *
  • Rock&MetaL .. | HoodedCrow
« Yanıtla #316 : 26 Şubat 2009, 14:40:43 »
0
Benim için bir sanatçıdan farklı olan tek insan ..
Karşılıksız sevebileceğim tek yaratıktır .. İyidir hoştur  ;D
Özellikle telefonda sesi çok güzel gelmektedir  ;D ..
Etrafta " Haykooooooo bebeeeeeeeeeem aşquuuuuuuuum kocjaaaaaaaaaaaaaaam " gibi sıradışı cümleler kuran nacizane insanlardan nefret etmemi sağlayan mükemmel bir " şey "dir .. İnsan kelimesi çok basit kalır yanında ..  :)
ÇekiLin yoLumdan ..
Geri geri geLiyorum ..
Ben artık eski ben değiLim !
Dönüştüm ,
Değiştim ,
Çok içtim ,
GELİYORUM !

emre_1907
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #317 : 07 Ağustos 2009, 01:03:48 »
0
http://www.haykocepkin.biz/

Arkadaşlar bu sıte bılıdiğı uzere Hayko CEPKiN'ın Resmı Fan Sitesıdır.Sıteye gırmenızı ve önünüze çıkıcak yazıyı okumanızı rıca edıyorum. . .
Öküs Gibi Bakarsan TREN Durmas ki !

Trade Mad
  • Administrator
  • *
  • ben mutluyum ulan!
  • Popülerlik: +18
    • Mert Güner
« Yanıtla #318 : 12 Ağustos 2009, 01:45:12 »
0
HaykoCepkin.biz'in Kapatılması ve Hayko Cepkin'in Açıklaması Hakkında

HaykoCepkin.biz'in kapatılması Hayko Cepkin'in resmi sitesi olan www.haykocepkin.com daki yazısında da belirtiği üzere kendi isteğiyle olmuştur. Çünkü masrafları bu kadar artan bir sitenin ücretinin sadece Mert Güner tarafından karşılanması mümkün değildir. Bu nedenle site kapatılmıştır. Ancak yapılan açıklamada, bu durum maddi ilişkilere bağlanmak istenmiştir. Hayko Cepkin ile Mert Güner arasında herhangi bir maddi alışveriş söz konusu değildir.

2005 yılından beri tamamen gönüllü olarak yapılan ve tüm masrafları 2008 yılına kadar Mert Güner tarafından karşılanan Hayko Cepkin Fan Siteleri (HaykoCepkin.tk, HaykoCepkin.biz, HaykoCepkin.tv) ; 2008 yılında trafik yoğunluğu nedeniyle host sağlayıcının hizmeti kesip, kiralık servere geçilmesi konusunda uyarmasıyla zor durumda kalmıştır. Bu dönemde o zaman Hayko Cepkin'in menajerliğini yapan Suat Ok tarafından server masraflarının Hayko Cepkin tarafından üstlenileceği söylenmiştir. Böylece sitenin devam edebilmesi için bir server kiralanmış ve ödemeler Hayko Cepkin tarafından yapılmaya başlanmıştır.

Trafik yoğunluğunun artması, önemli günlerde -yeni klip, yeni haber, konser ertesi gibi- sitenin kilitlenmesini önlemek amacıyla bir yılın sonunda daha güçlü bir servera geçilmiştir. Ancak server ne kadar güçlü olursa olsun, "DDOS attack" olarak bilinen ve henüz tam olarak engellenemeyen hacker saldırılarına maruz kalarak, açılması engellenmeye çalışılmıştır. Bu nedenle de (maliyeti en düşük koruma olan) güvenlik yazılımı alınarak, servera eklenmiştir. Sitenin hosttan atılarak bir kaç hafta kapalı kalması, önemli günlerdeki kilitlenmeler, saldırılardaki kilitlenmeler ve bunlardan nasıl aşıldığı üyelerimizin hatırlayabileceği hususlardır.

Bu sebeplerden dolayı server fiyatımız aylık 210 €'ya kadar yükselmiştir. Ancak bu miktar üzerinden Mert Güner adına herhangi bir para akışı olmamıştır. Ödemelerin hizmeti sağlayan LNWServers firması hesabına direkt olarak yatırılması istenmiştir. Fatura ve dekontlarla bu oldukça kolay bir şekilde ispatlanabilir.

Sitede reklam yayınlama konusu ise tamamen sonradan ortaya atılmış bir konudur. (Hayko Cepkin bu sebebi Mert Güner'e site kapatılıp, açıklama yapıldıktan sonra gece 01de arayıp söylemiştir.) Eğer bu rahatsızlık daha önceden belirtilseydi, reklamlar kaldırılabilirdi.

Site hakkında Hayko Cepkin'e şikayet gitmesi de hayatın doğal akışına gayet uygundur. Böyle kalabalık bir sitede herkesi memnun etmek tabii ki mümkün değildir.

Hayko Cepkin'in bu siteye ve kendi adına açılan hiçbir siteye destek verme zorunluluğu da yoktur. Ancak 4,5 yıllık emeği nerdeyse hiçe sayarak sitenin ilgili ücretlerini karşılamayacağını belirtmesi ve kapatılma sürecine girmesine ilgisiz kalması tabii ki bu sitede bu kadar emeği olan Mert Güner'i üzmüştür. Bunun üzerine eleştiri sınırları içerisinde bir yazı yayımlayarak sitenin yayın hayatına son vermiştir. Yazının içeriğinde hiçbir şekilde hakaret, küfür, aşağılama, iftira, kişilerin şeref ve haysiyetlerini ihlal edici ve gerçekleri saptıran bir unsur yoktur.

Fakat bütün bunlara rağmen yazının yayımından sonra birkaç saat içinde Mert Güner telefonla aranmış Hayko Cepkin’in menejeri olduğunu söyleyen kişilerce tehdit edilmiş, yazının kaldırılması istenmiştir. Bu konuyla ilgili hukuki süreç başlatılacaktır. Bu da yetmemiş www.haykocepkin.com adlı sitede Mert Güner’i yalancılıkla, hiyanetle suçlayan önce hukuktan bahseden sonrada kendisinden hesap sorulacağını  belirten bir yazı yayımlanmıştır.

Yayımlanan bu yazı doğruyu da yansıtmamakta ve doğrudan Mert Güner in kişilik haklarını rencide eder nitelikte, üçüncü şahıslar nezdinde kendisini küçük düşürücü ve aşağılayıcı nitelikte olup, bu yönlerden de hakaret unsuru taşımaktadır. İlgili yazıyla Mert Güner suçlu gibi gösterilerek, yargısız infaz edilmiştir.

Bu şekilde yayınlanan bu yazı ve diğer bazı fan sitelerinde Mert Güner’in adı da direk kullanılarak yazılan yorumlarla şeref ve haysiyetinin ihlal edildiği aşikardır.

Bu konuda ilgili kişiler nezdinde ceza ve hukuk mahkemelerine başvuru haklarımızı saklı tutuyoruz…

HAYKOCEPKİN.BİZ SEVENLERİNE DUYURULUR…..

AV.HAKAN GÜNER - AV. ZİYA PARLAKYILDIZ
söyledikçe gerçek olucak: "ben mutluyum ulan!"