100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: Pentagram  (Okunma sayısı 19608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Silence
  • Global Moderator
  • *
  • marks&Silencer
  • Popülerlik: 0
    • www.rockturkey.com
Pentagram
« : 16 Ocak 2007, 14:45:17 »
0
HAKAN UTANGAÇ (Gitar & Vokal)

1965 yılında İstanbul'da doğdu. Aksaray Oruçgazi ilk ve orta okulunun ardından Pertevniyal Lisesi'ni bitirdi. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu. 1986 da Cenk Ünnü ile beraber Pentagram'ı kurdu. Grupla beraber sayısız konser ve 6 albüm çalışmasına imza attı.

TARKAN GÖZÜBÜYÜK (Bas Gitar & Vokal)

1970 yılında Erzurum'da doğdu. İki yaşında Ailesi ile birlikte Bursa'ya taşındı. Özel İ.E. Ana-İlkokulu ve Bursa Anadolu Lisesi'ni bitirdi. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümde üç yıl, Bilkent Konservatuvarı Jazz Bölümünde dört yıl okudu. Şu anda Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümü öğrencisi. 1987 yılından beri Pentagram üyesi. Grupla beraber sayısız konser ve 6 albüm çalışması yaptı. 1995 te Özlem Tekin, 1996 da Şebnem Ferah, 1997 de Aşkın Nur Yengi albumlerinde müzik yönetmenliği yaptı.

MURAT İLKAN (Lead Vokal)

1971'de İzmir Karşıyaka'da doğdu. İlkokulu Hakimiyeti Milliye (Ulusal Egemenlik) İlkokulunda, Ortaokulu İzmir Fatih Kolejinde bitirdi. Bu süre içinde İzmir Devlet Konservatuarı Şan Bölümüne devam etti. 1986'da İstanbul'a taşındı. Kadıköy Kenan Evren Lisesi'ni bitirdi... Şefik Şekeroğlu, Adnan Polge, Belkıs Aran ve Ayşegül Sabuncu'dan özel şan dersleri aldı. Klasik Batı Müziği ve Klasik Türk Müziği korolarında yer aldı, konserler verdi. 1987'de SAWDUST grubunu kurdu. Toplulukla konserler verdi. TRT Altın Anten ve Kuşadası Altın Güvercin yarışmalarında dereceler aldı. Cherokee adlı grupla dört yıl çeşitli klüplerde çalıştı. 1995'te Pentagram'a katıldı. 1996'da grubun üçüncü albümü Anatolia'yı ve 2001'de grubun dört, beş ve altıncı albümleri olan Popçular Dışarı (Konser), Unspoken ve Bir adlı albümleri seslendirdi.

METİN TÜRKCAN (Gitar & Vokal)

1971 Karabük'te doğdu. İlk ve orta okulu Karabük'te, orta 3. sınıfı Kadıköy Anadolu'da okudu. İstanbul Üniversitesi Dericilik 2. sınıftan ayrıldı. 86'da Metafor grubunu kurdu.

CENK ÜNNÜ (Davul & Vokal)

1967'de İstanbul'da doğdu. Aksaray Oruçgazi ilk ve ortaokulu ardından Pertevnihal Lisesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Antropoloji bölümünden mezun oldu. 1986'da Hakan Utangaç ile beraber Pentagram'ı kurdu. Grupla beraber sayısız konser ve 6 albüm çalışması yaptı.

tekrar birleşen bir grubumuz daha :) 4 şubat'ta istanbul'da bostancı gösteri merkezinde konser verecekler.ve bu konser kayıt edilip dvd olarak yayınlanacak.

www.rockturkey.com dan alıntıdır.
aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır,iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır...

gizem
  • Mega Malt Fan
  • *
  • iki mutsuz
    • üçnoktabir
Ynt: Pentagram
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2007, 14:47:09 »
0
tekrar faaliyete geçmeleri çok güzel.bence türk metalinin kilometre taşlarından olan bir grup.
ben içimde bir başkayım,dışımdaysa hep aynıyım...

stray
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • sözüm ki tek sana geçmez celladımsın ey zaman
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2007, 14:48:27 »
0
çok lafa gerek yok grup ortada konserleri var  gitmeyi çok istemekle birlikte sanırım gidemicem sonsuz şarkısının ayrı bi yeri vardır bende 8)
ben gönüllerin V.İ.P. üyesiyim
8) :o

gel sen benim ol  git de bi sümkür vur gelişine kurban!

eylül
  • Mega Malt Fan
  • *
    • üçnoktabir
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2007, 17:36:37 »
0
tekrar çalışmalara başladılar,bizi mutlu ettiler..

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2007, 01:16:49 »
0
şuan dinlediğim sonsuz şarkılarına taparım..diğer şarkılar gbi..birleşme haberi çok iyi özellikle demir demirkanın geri dönmesini bilmek..konsere ailevi bir mesele yüzünden gidemicem..gidemicek olmak fena koydu bna valla 4 yılın özlemiyle sahneye çıkcaklar ve dvd si çıkcak konserin..arşiv niteliğinde yanii..baya kaliteli olcak ve tahminime göre pentagram tarihinin en uzun konseri olcak..ancak gidiceklere söyliyim kendi neyzenleri katılamıcakmış..ki pentagram müziğinide neyin çok önemli bi yeri vardır..umarım kendi neyzenleri kdr kaliteli birini bulurlar...ve de demir demirkan bu konserde olmıcakmış..
ayrıca başta ankarada da bir konser olacağı söylendi ama sonradan iptal edilce..neden acaba?bilen var mı?
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2007, 01:35:37 Gönderen: thewitchof_punk »
"..and maybe knowing isn't the point."Chuck Palahniuk

kutbukuzey
  • Ultra Malt Fan
  • *
    • myspace
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2007, 01:18:07 »
0
biraz önce tv8 de maltın çıkcaanı sanarken bi anda röportajı çıkan olay adamlar topluluğu...hepsi çok başarılı yaa =)

illegal_xx
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • | - Stüdyoİmge - |
  • Popülerlik: +1
    • Türkçe Konuş
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2007, 01:22:30 »
0
birleşmeleriyle bizi mutlu eden türk metalinin en önemli grubudur çok söze gerek yok pentagram geri döndü
Altındaki Arabayı Sat Sonra Görüşelim..
https://www.süperteklif.com/süper-uye-formu.aspx?rid=GMXg3JyfByI_____eql____

Deimos
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2007, 13:42:23 »
0
14 gün kaldı :)
Dün rock markette malt beklerken pentagrama rastladık,güzeldi..Konser hakkında bişi demediler ama.Bekliyoruz (:
mostly harmless.

_PaRaNoYaK
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • www.hardrocktr.org
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2007, 21:58:00 »
0
çok sağlam grup ya.her elemanı kendi enstürmanında çok başarılı.
malesef metin türkcan ın babası vefaat etti :((allah rahmet eğlesin)
umarım karşılarına hiçbir aksilik çıkmaz.
albümleride tekrar basılıyo ki bu benim için muhteşem bir haber
tek isteğim  konser dvd si ;D

Malt :)

Dessan
  • Mega Malt Fan
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2007, 14:59:18 »
0
Ahh 4 şubat gelsede koşa koşa gitsek ya , o kadar sabrettik daha beklenmiyoo.
Hayat sana limon sunuyorsa , limonata yapmalısın...

moraal
  • Ultra Malt Fan
  • *
« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2007, 15:00:22 »
0
banane ya kıskanıom gelmesin=))ama umarım dvd olarak çıkıp yayınlanır....
I Like Living dead,i'LL never die. . .

Dessan
  • Mega Malt Fan
  • *
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2007, 15:07:31 »
0
Konser dvd'si kesin dendi , çok büyük bi terslik olmadığı sürece çıkcakkkk(umuyoruz bişi olmasın).
Hayat sana limon sunuyorsa , limonata yapmalısın...

thewitchof_punk
  • Global Moderator
  • *
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2007, 15:30:54 »
0
kesin kesin 20. yıl şerefine çıkcak bi dvd var evet..zaten konser bu bakımdan da bi önem taşıyo ya arşiv niteliğinde  :D
"..and maybe knowing isn't the point."Chuck Palahniuk

eylül
  • Mega Malt Fan
  • *
    • üçnoktabir
« Yanıtla #13 : 25 Ocak 2007, 19:09:31 »
0
malesef metin türkcan ın babası vefaat etti

gerçekten mi ya çok üzüldüm... :(

gizem
  • Mega Malt Fan
  • *
  • iki mutsuz
    • üçnoktabir
« Yanıtla #14 : 26 Ocak 2007, 21:51:12 »
0
bence de kaçmaz bu konser!ama ben malesef kaçırıyorum.,çünkü adana'yım :( ayrıca metin'in babasını kaybetmesine çok üzüldüm :'(
ben içimde bir başkayım,dışımdaysa hep aynıyım...