100471 İleti 1642 Konu - Gönderen: 8961 Üye - Son Üye: aragorn

Gönderen Konu: HIM  (Okunma sayısı 17151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

garez
  • Yeni Üye
  • *
  • Doğal ol,Traşı kes!
  • Popülerlik: 0
HIM
« : 21 Ocak 2007, 15:54:36 »
0
Ben him i baya severim.özellikle heaven tonight,wings of butterfly ve de killing loneless sağlam parçalardır.Çoğunlukla gothic rock tarzında parçalar yaparlar sizlerde bilirsiniz.Psikolojik parçalar yapmaları beni ayrıca mutlu eder.

Silence
  • Global Moderator
  • *
  • marks&Silencer
    • www.rockturkey.com
Ynt: HIM
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2007, 15:56:34 »
0
başlık açarken,ilk mesajınızda grup hakkında bilgi vermelisiniz..
aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır,iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır...

garez
  • Yeni Üye
  • *
  • Doğal ol,Traşı kes!
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2007, 17:23:06 »
0
1995 yılının ortalarında Finlandiya'da kurulan H.I.M. (His Infernal Majesty), günümüzde gothic rock müziğini yeniden filizlendiren ekiplerin başında yer alıyor. Topluluğun kendine model aldığı gruplar ise Sisters of Mercy ve The Mission U.K.'dır.

H.I.M.'i benzerlerinden ayıran önemli bir özellik, tehditkar melodiler eşliğinde mistik aşk hikayeleri anlatmalarıdır.

"Uyuşukluğumu Johnny Cash ve Roy Orbison'la geçiştirmeye çalışıyordum" diyen şarkıcı ve söz yazarı Ville Hermani Vallo tarafından kurulan H.I.M., Brian Eno hayranı Migé Amour (bas), düzenli olarak Jimi Hendrix dinleyen Lily Lazer (gitar), Gas Lipstick (davul) ve Zoltan Pluto (keyboard)'dan oluşuyor.

Adlarını ilk duyurdukları kısa çalar “The EP 666 Ways to Love”, 1996 yılında yayınladıkları ve İskandinav müzik sektöründe iyi bir satış grafiği yakalayan ilk kayıtlarıdır. Bir yıl sonra çıkan “Greatest Love Songs, Vol. 666”, sadece topluluğun kült statüsünü sağlamlaştırmakla kalmadı, aynı zamanda onların dünya çapında bir ün elde etmeleri için ilk adım oldu. Chris Isaak'den yorumladıkları 'Wicked Game', büyük bir liste başarısı yakaladı. Bu albümün hemen ardından topluluk, tüm Avrupa'yı hedefleyen bir turne gerçekleştirdi. Üç yıl sonra çıkan H.I.M.'in ikinci albümü “Razorblade Romance”, yine büyük bir müzikal ve ticari başarı kazandı; ünlerine ün kattı. Daha önce White Zombie ve Nine Inch Nails ile çalışan yapımcı John Fryer, topluluğu birinci lige taşıdı. “Deep Shadows And Brilliant Highlights” 2001 yılı sonunda, bir buçuk yıllık sıkı bir çalışmanın ürünü olan 10 şarkıdan oluşan çalışmaları “Love Metal” 2003 yılı sonunda çıktı.

2004 yılına gelindiğinde ise; And Love Said No-Greatest Hits 1997-2004 adlı albümlerini çıkardılar. Albüm And Love Said No adlı yeni bir şarkıdan ve '97-'04 yılları arasından seçme 15 H.I.M. şarkısından oluşuyordu -ki bazı şarkılar bu albümde yeniden yorumlandı yanlış bir bilgiye sahip değilsek-. Albümdeki yeni şarkıya klip de çekildi. Sonra bir sonraki albüm için çalışmalara başlandı ve 2005 yılı Eylül ayı sonlarında Dark Light isimli albümlerini çıkardılar. Albümün ilk klip ve çıkış şarkısı olarak Rip Out The Wings Of A Butterfly seçildi. İkinci klip ise Killing Loneliness şarkısına geldi ve bu şarkıya 2 farklı klip çekildi.. Grup bu arada DVD de çıkarmıştır.

üyelerden özür dilerim...

eLf
  • Yeni Üye
  • *
  • iyiLer kazanır kötüLükLer kazınır dediLer..
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2007, 02:35:05 »
0
His InfernaL Majesty--- H.I.M.. villenin sesine bayılıyorum rasmu'a yazarken orada da belirtmiştim.. Luri'nin sesi olsn brian molkonun sesi olsn yada Ville'nin sesi olsn çok nadir eğişik ve mükemmel ses tonları.. seviyorumm.. özellkle de poison girl ve join me ^^
Ölçüsüz uyaksız bir serbest şiirdim yaşamın manzum fablında.
Bu yüzden sırıttım o kadar, bu yüzden adamdan sayılmadım hiç!

|nemesis|
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • poopyzopherenia
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2007, 19:06:35 »
0
ville'nn sesi ciddn çk etkileyici...tüm albümlerini sewerk dinlerim fkt razorblade R.'nn yeri ayrıdır nedense =))
Di mi Sig?

sokkatara
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Haziran 2007, 09:36:43 »
0
kankamla mezar taşımıza "Baby join me in death" yazdırmayı düşünüoz ;D yane o kdr seviom şarkılarını join me under the rose vampire heart en sevdiklerim

su
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • The truth is out where?
« Yanıtla #6 : 18 Haziran 2007, 16:31:16 »
0
Bi sürü millet "Him mi ıyy" diye bakıyor aslında gördüğüm kadarıyla
ama şahsen ben severim
Müebbet Muhabbet'te (radyoda) çaldıkları "Join Me" ile tanımış idim
Sonrası hepten bir hayranlık
Daha ziyade lise 2'de dinlerdim yoğunlukla
Astımı vardı sanırım, öyle bir şey hatırlıyorum Ville Valo'yla ilgili...
Join Me'nin sonunda da seziliyor öyle bir şey zaten :b
Neyse meyse

Bam Margera da çok benziyor bu adama, di mi ya?
Bir dost.

tam_mat
  • Süper Malt Fan
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2007, 20:09:27 »
0
ben de severim him'i.ilk join me'yi dinlemiştim ve şarkıyı çok sevmiştim hemen diğer şarkılarına da bakmıştım.ewet ville valo astımmış ama yine de sigara içio.
neyse güsel gruptur yani him.

|nemesis|
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • poopyzopherenia
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2007, 20:50:04 »
0
astımını bilemem fakat ville günde bilmemkaç paket sigarayı sesi için içiyo diye okumuştum...
Di mi Sig?

su
  • Ultra Malt Fan
  • *
  • The truth is out where?
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2007, 23:19:47 »
0
astımını bilemem fakat ville günde bilmemkaç paket sigarayı sesi için içiyo diye okumuştum...

Sesi için? Ahah. Sese kavuşurken ciğerlerden olacak garibim.
Bir dost.

sokkatara
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2007, 12:01:00 »
0
konserlerine sigara içmeden çıkmıo villem sigara nın sesime verdii resgi çok seviorum diyo bide bunun sevgilisi varmış jonna diye (varmı yok mu bilmiom sürekli ayrılıolar süreklş barışıolar) o hep diomuş sigara içme diye kızda arada buna uyup içiomuş ama çok içemio manken olduu için sağlıklı görünmesi lassım(bende adamın hayatını annattım ;D)

zac_i_e
  • Yeni Üye
  • *
    • seni seçtim pikaçuuu
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2007, 12:49:46 »
0
when love and death embrace şarkısını dinledğimde bi kötü oluyorum.. saatlerce dinlerim sıkılmadan :D

alexis
  • Mega Malt Fan
  • *
  • personal message
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2007, 15:51:18 »
0
ıyyy him .sf.sfd

iyi şarkıları vardır in joy and sorrow akusiğe hastayım ama tişortlerine uyzu oluyorum ;D
FARKLI OLMAYA CÜRRET ET!
DAHA ÜSTÜN BİR HAYATI HEDEFLE!
SIRADAN OLMAK ÖLÜMDÜR!

|nemesis|
  • Vazgeçilmez Fan
  • *
  • poopyzopherenia
« Yanıtla #13 : 13 Temmuz 2007, 01:28:32 »
0

Sesi için? Ahah. Sese kavuşurken ciğerlerden olacak garibim.

evet bi röportajında böyle demişti kendisi.hatta birinide örnek vermişti lakin aklıma gelmiyor isim.

neden him sevilmez pek anlamış değilim...
Di mi Sig?

jackass46
  • Mega Malt Fan
  • *
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2007, 01:14:35 »
0
ville valo nun sesi çoookk güzeell......çok severim kendisini.. :)